O da hibrit dedi

Gelişen hibrit teknolojilerle birlikte otomobil üreticileri ürün gamına hibrit modeller eklemeye devam ediyor. Son olarak Kodiaq SUV’u tanıtan Skoda da bu trende katılan markalardan biri oldu. Alman basınında çıkan bilgilere göre, Skoda ürün gamına 2019 yılında plug-in hibrit teknolojisine sahip Superb modelini ekleyecek. Volkswagen Grubu markalarından biri olan Skoda, bu yeni sedan hibritinde Volkswagen Passat GTE’nin hibrit teknolojisini kullanacak. Hibrit Passat GTE’de dört silindirli benzinli motorun elektrikli motorla kombine edildiğinin altını çizelim.

Skoda’dan hibrit Superb’in ardından bir de tamamen elektrikli bir Superb’i yollara çıkarması bekleniyor. Çek üretici, 2025 yılına kadar elektrikli modellerinin sayısını beşe çıkaracak. Şimdilik bu modellerin ne olacağı kesin olarak bilinmese de markanın Volkswagen eUp temelinde geliştirilen elektrikli bir Citigo üzerinde çalıştığı konuşuluyor.

Çek otomobil üreticisi Skoda, elektrikli araç programını önümüzdeki yıl açıklayacak.

Başta çekingendi

Yüksek fiyatlar nedeniyle Skoda, uzun bir süre elektrikli araçlardan uzak durmayı tercih etmişti. Volkswagen Grubu’nun geliştirme çalışmalarından ve satın alma gücünden faydalanmasına rağmen elektrikli araçların, konvansiyonel motorlu araçlardan daha yüksek maliyetli olması Skoda için hep bir engel olmuştu. Ancak, günümüzde emisyon limitlerinin oldukça sıkılaştırılması elektrikli araçların önünün açılmasında etkili oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz