Nissan’ın yeni sözcüsü

370Z Nismo ve Juke Nismo

 

Nissan, Qashqai ve Juke modellerinin izlerini yeni Note ile devam ettiriyor 

Yeni Note, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez sergilendi. Dinamik tasarımı ve teknolojisiyle yeni Nissan Note, ekonomik bir paketle müşterilerinin karşısına çıktı.

Yeni Note’un 1.2 benzinli ve 1.5 dizel motor seçenekleri bulunacak. Benzinli motoru 90 beygir gücünde 3 silindirli olan Note’un, 1.5 litrelik turbo dizel motor seçeneği ise 98 beygir gücünde. Dizel motor seçenekleri geleneksel dizel motor ekonomisini sağlayan Note’un yeni modellerinde kilometre başına 95 gram değere denk düşük CO2 emisyonları sağlayan start/stop sistemi standart olarak sunuluyor.

Fuardaki ilgi çekici konseptlerden biri olan Nissan Resonance, Nissan Dizayn Amerika tarafından yaratıldı. Nissan'ın geleceğin crossover tasarımı Resonance Konsept de ilk kez Cenevre Otomobil Fuarında sergilendi.

Nissan’ın diğer yenilikleri

Nissan’ın İngiltere’de yer alan Sunderland fabrikasında üretilen yeni Note ile birlikte aynı fabrikada üretilen, Avrupa pazarı için tasarlanmış 2013 model elektrikli Leaf de fuarda sergileniyor.

Nissan’ın Cenevre Otomobil Fuarı için diğer yenilikleri arasında Juke N-Tec serisi, Nismo ve GT-R modelleri yer aldı. Avrupa'da Nissan'ın performans kolu olarak sunulan Nismo, Cenevre'de 370Z Nismo ile temsil edilerek ilk kez görücüye çıktı. Juke N-Tec serisi ile Juke modeline ekstra teknoloji ve ek değerler katan Nissan, 0'dan 100 kilometre/saate sadece 2,7 saniyede çıkan en hızlı modeli GT-R’ı da fuarda otomobil severlerle buluşturdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz