Nissan’ın yeni hafif ticarisi

2017 Tokyo Otomobil Fuarı, önümüzdeki hafta kapılarını açıyor. Yeni konsept otomobiller geçidinin yaşanacağı fuarda, Japon Nissan da yeni ticari araç konseptini görücüye çıkaracak. NV350 modelinin temelinde gelişen yeni konsept aslında bir ambulans. Paramedic Concept ismi verilen araç hem Japon pazarındaki mevcut araçların teknolojilerini bünyesinde barındırıyor hem de ilerleyen yıllarda Nissan modellerinin sahip olacağı teknolojilere ışık tutuyor.

Hayat kurtarma donanımını güçlendirmek için 1.6 kW saatlik lityum iyon bataryayla donatılan araçta, mikropların yayılmasını önleyen bir kabin teknolojisi de kullanılıyor.

Şimdilik konsept olan bu aracın önümüzdeki yıl pazar sunulacağı söyleniyor.

Nissan e-NV200 Fridge Concept

Nissan’ın stadından ayrıca e-NV200 Fridge Concept isimli başka bir konsepti daha boy gösteriyor. Bu aracın görevi ise, kalabalık ve trafiğin yoğun olduğu şehirlerde, uzun süre soğuk tutulması gereken bir kargoyu, olması gereken soğuklukta teslim etmek. Bunu mümkün kılmak için elektrikli kamyonette iki farklı batarya kullanılıyor. Bataryalardan biri güç aktarma organı için diğeri ise soğutma ekipmanları için kullanılıyor. Soğutma ekipmanları için kullanılan 12 kW saatlik batarya aracın tavanında konumlandırılmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz