Nissan’ın ‘Yarının Taksisi’ kontratında beklenmeyen gelişme

New York "Yarının Taksisi" ihalesinde sular bir türlü durulmuyor. Uzun yıllar süren dünyanın en büyük metropolünün geleçekteki taksisinin seçimini finalde Karsan'ın modeline karşı kazanan Nissan için de yol öyle çok açık değil. İhaleyi kazanan ve bunun için NV200 modeli üzerine taksi projesi geliştiren Nissan'a mahkemeden yeni bir engel daha çıktı.

New York Taksi ve Limuzin Komisyonu tarafından ‘Yarının Taksisi’ adı altında açılan ihale ile New York’un yeni taksisi belirlenmişti. Aralarında Karsan’ın da bulunduğu diğer rakipleri gerisinde bırakan Nissan, NV200 modeliyle ihaleyi kazanan isim olmuştu. Ancak, New York Eyalet Yüksek Mahkemesi şehrin taksilerini değiştirme kararını şimdilik durdurdu.

Mahkeme hâkimi Shlomo Hagler, New York Taksi ve Limuzin Komisyonu’nun taksi işletmecilerini tek bir marka araç almaya zorlayarak yetkilerini aşması nedeniyle bu kararı verdi.

Bu kararın ardından halen kullanılan Ford Connect taksilerin yanı sıra eğer Karsan V1 adıyla gösterdiği ürünü tamamlarsa, New York'taki rekabete katılabilecek.

Tabii bu durumda yeterli adete sahip olunmadan, özel bir taksi moreli üretmek rantabl olur mu sorusu akla geliyor.

Anlaşılan o ki New York Geleceğin Taksisi "daha çok su kaldırır" bir proje olarak yoluna devma edecek. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz