Nissan’dan yeni model atağı. 1 yılda 7 yeni model

 

 

Avrupa’da otomotivin zor günleri artık bitiyor. Son 6 yılın en kötü sonuçlarını alan Avrupa otomotiv endüstrisi, 2014 ile birlikte çıkış hazırlıklarını yeni modellerle ilerletiyor. Bir çok marka gibi Nissan da Frankfurt Otomobil Fuarı ile birlikte yeni model planının üzernideki örtüyü kaldırmaya bşaladı. Nissan yönetimi 14 aydra 7 yeni model açıklaması yaptı ve ilk 3 modeli Frankfurt’ta gösterdi. Note, Micra ve X-trail gösterildi. Geri kalan 4 modelin biri daha önümüzdeki hafta ortaya çıkacak. Yeni Qashqai önümüzdeki hafta İngiltere’de yapılacak test sürüşleri ile birlikte kendini gösterecek.

Markanın dier yenilikleri ise yeni Navara, yeni bir C hatcback olurken, 7. ve son model tamamen sır olarak saklanıyor. 

Yeni modellerden ikisi yani Note ve Micra Frankfurt’un üzerinden 1,5 ay geçmeden Türkiye pazarında yerini aldı. Şimdi sırada yeni Qashqai var. Haftaya detayları belli olacak ve örtüsü kalkacak olan yeni Qashqai’nin Türkiye yollarına çıkması kesin olmamakla birlikte 2014 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşecek. 

Türkiye’de satılan araç türlerinin ancak yüzde 25’ine hitap edebilen Nissan, önümüzdeki dönem piyasaya çıkacak yeni C HB gibi bir model ile yeni Qashqai’ye oldukça güveniyor. Özellikle 2015 yılına yönelik planlarını yaparken, yeni modellerin de etkisiyle hedef tahtasına yüzde 3 pazar payını koydu.

Halen 20 bin adetli satış rakamları elde eden ve bunu da esas olarak Qashqai, Juke ve Micra modellerinden elde eden marka, kendini 37 bayisi ve 40 servis noktasıyla yüzde 3’lük paya hazırlıyor.

Yeni dönemde ise 2014 yılında ürün teminine göre 3500 adetlik Mİcra ve 4 bin adetlik Note satışları, zaten iyi giden diğer iki modelin satışına omuz verecek.

 

TANSİYONUMUZ SÜREKLİ 18

Bu arada Nissan’ın iki yeni modelinin piyasaya çıkışlarında başlangıç fiyatları biraz eleştiri aldı. Fakat kurların yaklaşık 5 aydır yaşadığı dalgalanmanın bunu etkilediği de bir gerçek.

Fiyatlarının yüksek olmadğını söyleyen Nissan Türkiye Genel Müdürü Kei Kubato, yüzde 18 civarında yükselen kurlar karşısında fiyatları yüzde 8-10 oranında artırabildiklerine dikkat çekti.

Kubato’ya sorduımuz, krlardaki dalgalanma durumunda neler ihssediyorsunuz sorumuza ise şu yanıtı aldık:

“Kurlardaki dalgalanma devam ediyor. Eskiden bant çok daha geniyti. Son dönemde bant daraldı. Faizler de 8-10 seviyelerinde kaldı. Ama tansiyonumuz sürekli 18.”

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz