Nissan’da hedef 2015

 

 

 

 

Eylül’deki Frankfurt Moto Show’da 14 ayda 7 yeni modeli pazara çıkaracağını açıklayan Nissan, Türkiye’de de  hedeflerini yükseltti. Bu yıl sonunda Türkiye’de 20 bin adetlik satışı planlayan Nissan Otomotiv 2015’le birlikte yeni modellerin devreye girmesiyle girmesiyle % 3 pazar payıyla 25 binlere çıkacak. Yeni Note ve Micra’nın satışına bu ay başlayacak marka 2014’te Qasqhai’yi yenileyecek . Orta vadede  yeni bir C-sedan aracı da pazara çıkacak Nissan pick-up Navara’yı yenileyecek marka kalan 2  modeli de sürprizlerle açıklayacak.

 

Yüzde 24.7’ye hitap ediyor

 

Antalya’daki yeni an Note ve Micra’nın lansmanında konuşan Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın halen ürün gamlarının pazarın % 24.7’sine hitap ettiğini belirterek yeni modellerin gelmesiyle bunun yükseleceğini vurguladı. Orta ve uzun dönemde C Hatchback ve sedan modellerin de gama eklenebileceğini kaydeden Akın bunların devreye girmesiyle pazar paylarının 3’lerin de üzerine çıkabileceğini dile getirdi. Küçük otomobillerde (B sınıf) Türkiye’de  tüketicinin tercihinde fiyat ve marka imajının ön planda geldiğini belirten Akın 

 

4 bin Note satacak

 

Nissan'ın hedeflerine ulaşmasında etkin rol oynayacak modellerin başında düşük ağırlıktaki V platformunda üretilen  yeni  Note geliyor. 85 derece açılabilen arka kapılarıyla araca iniş-binişlerde kolaylık  sağlayan Note’da 1.2 benzinli ve 1.5 lt dizel motor  bulunuyor. Benzinlisi 80 Bg 3 silindirli olan aracın dizeli ise 90 beygir gücünde. Araçta gelişmiş Çevre Görüş Sistemi yer alıyor. 4 ayrı kamera kullanan ve gösterge paneline montajlı 5.8 inçlik ekran, Note'un üstten görünümünü gösterirken, manevraları  kolaylaştırıyor. B segmentinde ilk kez yer alacak premium özellik olan Şeritten Ayrılma Uyarısı, arka kamera kullanarak aracın şeritten çıkmaya başlaması durumunu tespit edebiliyor. 41.9 bin  TL'den satışa sunulan araçtan yılda 4 bin adet satış hedefleniyor.

 

Micra erkekleşti

 

Öte yandan Türkiye’de % 80’i bayan müşterilerden oluşan Micra’nın da ön ve arka tasarımı yenilendi. Bu tasarım değişikliğinin ardından araca erkek müşterilerin talebinin artması bekleniyor. Araçta , Nissan Connect Multimedya Sistemi, Park Asistanı gibi özellikler de hayata geçirildi. Merkez konsol, trim, ledli stop lambalar, Radyo CD-MP3 Çalar yenilendi.  Micra’nın en üst versiyonunda 3 silindirli 1.2 litrelik direkt enjeksiyonlu, benzinli ve "supercharge"lı DIG-S motoru kullanıyor. Gelecek yıl pazara girecek motor  98 Bg güç üretirken 100 km'de 4,4 lt harcıyor. Micra,  36.9 bin  TL’den başlıyor.

 

 

TÜRKİYEDE KÜÇÜK OTODA SATINALMA KRİTERLERİ

 

1.FİYAT

2.MARKA İMAJI

3.DIŞ TASARIM

4.YAKIT TÜKETİMİ

5.DAYANIKLILIK

 

(Solda) Nissan Pazarlama Müdürü Akın ve Genel Müdürü Kubota yeni Micra ve Note ile iddalı olduklarını söylediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz