Nissan Qashqai’ye çekici seçenek

0

Otomatik 1.6 lt benzinli Qashqai geldi 

yeni 1.6 lt dizel motor eylülü bekliyor

 

Bu yıl 4 bin adet satışı beklenen Qashqai'nin 1.6 lt otomatik vites seçeneği, bayileri sevindirdi. Nissan bayileri, bu modelin 4 binden çok satacağını düşenerek, "4 binlik satış hedefini beğenmediklerini" söyledi

Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın, Qashqai’nin yeni 1.6 litrelik benzinli otomatik vites versiyonunu anlattı.

Akın, tüketicilerin araç kullanım tercihlerini değiştiren SUV segmentinin lideri Qashqai’nin otomatik vites versiyonunun Şubat ayı itibari ile Türkiye’de satışa çıkacağını açıkladı.

Farklı segment kullanıcılarının ve müşterilerinin talep ettiği otomatik vites Qashqai’nin öne çıkan özellikleri arasında düşük motor hacmi, yüzde 37 ile düşük ÖTV avantajı, düşük yakıt tüketimi, sarsıntısız otomatik vites geçişleri ve sessiz iç kabin ön plana çıkıyor.

Otomatik vites Nissan Qashqai’nin satış fiyatının 61 bin 469 TL’den başladığını açıklayan Mehmet Akın, Qashqai Çevresel Görüş Sistemi’nin Haziran ayında entegre olacağını belirtirken 2.0 litre dizel makinenin torku olan 340 nmt'yi sağlayan 130 beygir gücündeki 1.6 dizel Qashqai’nin ise Eylül ayında Türkiye yollarına çıkacağını söyledi.

TÜRKİYE'DE 4 BİN SATACAĞIZ DEDİ, BAYİLERİ İNANMADI

Nissan'ın başarılıkombinasyonu ve uygun fiyatıyşla Türkiye pazarında şubat ayında rekabete dahil edeceği Qashqai'nin 1.6 lt otomatik vites seçeneğinin 2012 yılı satış hedefi 4 bin adet.

Nissan Türkiye bayilerine tanıtılan yeni otomatik vitesli Qashqai satış hedefi bayilere vız gelmiş. Bayiler, 4 bin adetlik satış hedefini az bulmuşlar.

 

 

Qashqai 3

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here