Nissan Juke yenileniyor

2010 yılında ilk nesliyle yollara çıkan Nissan Juke yenileniyor. Yeni nesil Juke önemli teknolojik geliştirmeleri ve iyileştirmeleriyle önümüzdeki yıl tanıtılacak. Markanın tasarım şefi Shiro Nakamura yeni Juke’un tasarımında orijinal detaylar olacağını ancak yine de diğer Nissan modelleriyle benzerlikler göstereceğini söyledi.

Yeni Juke ön tasarımında Qashqai’den izler taşıyacak ancak aynı kalan arka farları ve büyük tekerlek korumalarıyla Juke olarak kolaylıkla tanınabilecek.

Yeni Juke, Renault-Nissan evliliğinin meyvesi olan CMF platformunda şekillenecek. Artık daha uzun olarak karşımıza çıkacak olan crossover, arkada daha geniş bir diz mesafesi sunacak. CMF platformunun, Juke’un hali hazırda kullanılan platformuna göre daha hafif ve daha ucuz olduğunu da söyleyelim.

Yeni nesil Juke’da 1.0 litre hacimli 3 silindirli turbo motorun yanında, 1.5 lt dizel motor ve 190 beygirlik 1.6 lt turboşarjlı motor görev alacak. Juke’un motor ailesine hibrit versiyon da eklenecek.

Kabininde de değişikliklerin yapılacağı araç kullanılan kaliteli malzemelerle daha şık görünecek. Bilgi-eğlence sistemi Apple CarPlay’i ve Android Auto’yu destekleyecek.

Yeni nesil Nissan Juke, 2017 yılının ilk yarısında karşımıza çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz