Nissan 8 ülkeyi Türkiye’ye bağladı

0
502

Nissan Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgelerindeki sekiz ülkenin yönetim merkezi; 1 Nisan 2019’dan itibaren Türkiye oldu.
Sorumluluk alanı genişleyen Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, bu 8 ülkeye de genel müdürlük yapacak.

Fas, Tunus, Sudan, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Özbekistan ve Türkmenistan pazarlarındaki operasyonlar; görev alanı genişleyen Sinan Özkök’e raporlamaya başladı. Nissan’ın söz konusu ülkelerdeki faaliyetleri daha önce Orta Doğu bölgesi kapsamında yönetiliyordu.

2015 yılında markanın global çatısı altında faaliyet göstermeye başlayan Nissan Türkiye bu süreçte pazar payını artırdı; SUV pazarındaki liderliğini 19 düzeyinde korudu. İç pazardaki başarılı sonuçlarla faaliyet gösterdiği bölgenin önemli bir ülkesi durumuna gelen Nissan Türkiye; yenilikçi uygulamalarıyla örnek oldu. Nissan Türkiye, 2019 mali yılı başlangıcıyla devreye giren yeni yapıda faaliyet alanını büyüttü. Bölgenin bir diğer önceliği olan Cezayir Projesi’nin ticari yapılanmasına verilecek destekle; Türk yöneticilerin uluslararası platformda görev almaları sağlanacak

Otomotiv kariyerine 1993 yılında başlayan Sinan Özkök, lojistik ve ürün planlama görevlerinden sonra 2001’den itibaren; Renault Fransa’da stratejik pazarlama üzerine çalıştı. Paris Bölge Yöneticisi olarak görev yaptı. 2007 yılında Türkiye’ye dönerek bayi geliştirme, şube yönetimi ve Satış ve Şebeke Direktörlüğü; dahil birçok üst düzey pozisyonda yer alan Özkök, Ekim 2015’ten bu yana Nissan Genel Müdürü görevine atandı.

Kazablanka’dan Taşkent’e

SUV segmentinin lideri konumundaki markayı ilk 10 marka arasına taşıyan Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, “Türkiye’deki başarılı sonuçlarımıza yenilerini eklemekten gururluyuz. Faaliyet gösterdiğimiz bölgede Kuzey Afrika (NAF) ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) markamız açısından yüksek potansiyeli olan pazarlar. Sahip olduğumuz bilgi birikimini ve deneyimlerimizi Kazablanka’dan Taşkent’e yayılan çok geniş bir coğrafyaya taşıyarak markamızın gelişimine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. İç pazarda daralma yaşadığımız bu dönemde, gerçekleştirdiğimiz bu yönetim ihracatı Türkiye’de görev yapan çok değerli ekibimiz için de büyük bir motivasyon kaynağı oldu, yeni bir heyecan yarattı.’ dedi.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here