Nissan 100 bin müşteri şerefine Leaf’in üzerini açtı

Nissan Leaf üstü açık modeli günyüzüne çıktı. Dünyanın en çok satılan elektrikli araçlarından biri olan Nissan Leaf’in üstü açık versiyonu olan Leaf Open Car, Tokyo’da tanıtıldı. Yüzde 100 elektrikli model Leaf piyasaya çıktığı 2010 yılından bu yana Japonya’da 100 bin adetlik satış performansına ulaştı. Yani 100 bin müşteriye fatura kesildi. Japon otomotiv devi işte bu başarıyı kutlamak için Nissan Leaf Open Car’ı sahneledi.

Tokyo’da düzenlenen Sıfır Emisyonlu Toplum Forumu’nda tanıtılan yeni otomobil, Nissan’ın elektrikli araç vizyonunun bir parçası olarak ortaya çıktı. Nissan Leaf, üretildiği günden bugüne kadar ki satışları toplamı ile ‘dünyanın en çok satılan elektrikli otomobili’ oldu. Leaf, 2010 yılından bu yana tüm dünyada 100 bini anavatanı olmak üzere 320 binden fazla müşteriye ulaştı.

Leaf 8. yılında üstü açık versiyona kavuştu, ancak şimdilik seri üretim olmayacak

Yeni nesil Leaf 8 aydır yollarda

Leaf’in satış performansı artan rakiplerle birlikte her geçen gün artıyor. New York Auto Show öncesinde düzenlenen ‘Dünyanın En İyi Otomobilleri’ ödüllerinde ‘Dünyanın En Çevreci Otomobili’ seçilen Leaf, Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı EuroNCAP’ten de 5 yıldız almıştı. Ekim 2017’de lanse edilen yeni nesil Nissan Leaf; e-Pedal, ProPilot sürüş destek sistemi ve ProPilot Park gibi gelişmiş Nissan Intelligent Mobility teknolojileri ve yanı sıra gelişmiş menziliyle de öne çıkıyor.

Leaf Open Car adıyla tanıtılan show car otomobil, dikkat çekici bir tasarımla öne çıkıyor.Nissan’ın Japonya’daki 100 bin adetlik satışını kutlamak amacıyla geliştirilen Leaf Open Car için şu anda bir üretim planı bulunmadığı açıklandı. Bilindiği gibi Japonya Yokohama merkezli Nissan, Japonya’nın en büyük ikinci otomotiv şirketi. Renault-Nissan İttifakı’nın bir parçası olan ve dünya genelinde 244 bin 500’den fazla çalışanı bulunan Nissan, sıfır emisyonlu mobilite konusunda öncü otomotiv üreticileri arasında. Nissan’ın bu alandaki dominant modeli Leaf ise dünyanın geniş kitlelere yönelik tamamen elektrikli üretilen ilk aracı olma özelliğini taşıyor. Leaf aynı zamanda sıfır emisyonlu araç segmentinde sahip olduğu yaklaşık yüzde 50 pazar payıyla en çok satılan elektrikli model.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz