Müşteri şikayetini en çok önemseyen marka oldu

 

 

Şikayet Yönetim Analizi'nde hangi marka birinci çıktı !

 

Müşteri şikayetlerini en çok önemseyen marka oldu

 

Şikayet yönetimi analizi 2012 sonuçları açıklandı. sikayetvar.com'un üyelerinden elde edilen verilerle hazırlanan analizde otomotiv sektöründe Renault müşteri memnuniyetinde ilk sırada yer aldı.

650 bin şikayetvar.com üyesinin 2012 yılında ilettiği 300 bin şikayetin derlenmesi ve analizi sonucu elde edilen şikayetendex verilerine göre “şikayet yönetimi başarı” puanı ve “marka konumlandırma”da Renault birinci sırada yer aldı. Otomobil sektörü orta segmentte 2012 yılına ait 3 bin 192 şikayetin değerlendirilmesi sonucunda, Renault başarılı şikayet yönetimi ve daha yüksek memnuniyet ile pazar payı en yüksek 12 marka arasında birinciliği elde etti.

Dacia ise aynı kriterlerde kendi segmentinde, müşteri memnuniyetinde ikinci sırada yerini aldı.

 

Diğer yandan Renault, “Telephone Doctor Türkiye” firması tarafından yönetilen “KaliteLigi” platformunda 2012 yılını Aralık ayında aldığı birincilikle tamamladı. Her ay ortalama 32 çağrı merkezinin yarıştığı “KaliteLigi”; Türkiye’deki çağrı merkezlerinde, her arayana “İyi Bir Müşteri Deneyimi Yaşatmaya” yönelik ölçümlemeler yapmakta ve markaların bu alandaki gelişimlerine odaklanmaları için çalışmalar yürütmektedir. 2012 yıl genelinde ise %91,88 gizli müşteri memnuniyet oranı ile Renault çağrı merkezi KaliteLigi dördüncülüğünü de elde etmiştir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz