Murat Güler’in tasarladığı araç Detroit’te sahneye çıkıyor

İşte Murat Güler'in yeni Lincoln'ü 

Bu yıl konsepti doğanın değil paranın yeşili olacak olan Detroit Otomobil Fuarı’nda dikkati en çok lüks modellerin çekmesi bekleniyor. Lüks markaların birbirinden pahalı otomobillerinin sergileneceği fuar boyunca, dış tasarımı Murat Güler’e ait Lincoln MKC de standında meraklılarını bekliyor olacak.

Daha önce Ford’da Focus, Kuga ve Mondeo gibi modellerin tasarımına imza atan Güler, geçtiğimiz yıl Lincoln’e transfer olmuştu. Lincoln bünyesinde MKS ve MKZ modellerinin tasarımlarında imzası olan Türk tasarımcının uzun süredir üzerinde çalıştığı Lincoln’ün MKC modeli yarın Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Lüks segmentin temsilcilerinden Lincoln’ün yeni aracı MKC, dış tasarımda MKZ modelinin DNA’sına sahip. Fuar öncesinde MKC hakkında açıklama yapan Murat Güler öncelikle aracın duruşuna değinirken; “MKC ‘nin çizgileri ilk bakışta basit bir görünüm sergiliyor ancak daha dikkatli incelendiğinde dinamik üç boyutlu tasarımı ön plana çıkıyor.” dedi ve atletik yapıdaki aracın hem müşteri odaklı hem de maksimum yük kapasitesine sahip olabilmesi için Lincoln tasarım ekibinin, özenle çalıştığının altını çizdi.

Tasarım zenginliğini arttırmak için bölünmüş ızgaraya ve çerçevesiz camlara yer verilen Murat Güler imzalı araçta 20 inçlik krom jantlar ve aracın uzunluğu boyunca devam eden panaromik üst cam bulunuyor.

El yapımı ahşap boyama

Aracın iç kısmını tasarlayan Soo Kang, “özellikle koltuklardaki dikiş ve koltuk renklerinin uyumuna dikkat ettik.” derken; Lincoln’ün tasarım grubu şefi Susan Lampinen, iç kısımdaki sütunları deri kaplı olan bu lüks aracınta bulunan ahşap bölgelerin elle boyandığına dikkat çekti.

Hazal ORTA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz