Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde son saatler!

MTV taksit ödemelerinde süre bugün itibariyle doluyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) taksit ödemeleri için vergi daireleri bugün gece yarısına kadar açık kalacak.

1 Temmuz’da başlayan 2017 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ile 2016 yılında elde edilen gelir unsurlarına ilişkin Gelir Vergisinin ikinci taksit ödemeleri için de bugün son gün.

Kredi kartı ile internetten ödenebilir

Mükellefler söz konusu taksit ödemelerini Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sayfası aracılığıyla kredi kartı ve banka kartı ile yapabilecek. Ödemeler GİB mobil uygulaması, anlaşmalı bankaların internet bankacılığı, banka şubeleri ve ilgili vergi daireleri üzerinden de gerçekleştirilebilecek.

İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için tarayıcıya “www.gib.gov.tr” ya da bankaların resmi internet adreslerinin yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

MTV bu yıl 1-3 yaş grubunda yer alan ve motor silindir hacmi 1300 cm3’e kadar olan otomobiller için yıllık 646 lira olarak belirlenirken, vatandaşların bugün sonuna kadar 323 lira ödemesi gerekiyor.

İkinci taksit tutarları aynı yaş grubundaki motor silindir hacmi 1301-1600 cm3 arasındaki otomobiller için 517,5 lira, 1601-1800 santimetreküp arasındaki otomobiller için 913,5 lira, 1801- 2000 santimetreküp arasındaki otomobiller için bin 439 lira olarak tahsil ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz