Modifiyede nelere dikkat etmeli?

Bütün bu anlattığımız uygulamaları bireysel olarak kendi ekipman seviyeniz ve bilginiz dahilinde yapabilir ve aracınızın motor gücünü arttırabilirsiniz.

Modifikasyonu ister kendiniz ister uzman olduğunu düşündüğünüz birisine yaptırmak istediğinizde hayati önem taşıyan bazı konuları bilmelisiniz.

1- Güç artışı için kullanılacak ekipmanlar sizin otomobil modeliniz için üretilmiş olmalı.

2- Uygulama sırasında montaj işlemleri hatasız olmalı.

3- Yapılacak tüm işlemlerin TÜV onayları ve standartları içinde olması (Aksi halde Araç Muayene kontrollerinde sorun yaşayabilir ve Vize alamazsınız).

4- Yaptığınız güç artışı sonucunda mevcut lastik ve frenlerinizin performansı açısından yetersiz kalması mümkün olabilir. Güvenli sürüş için onları da kontrol ettirmelisiniz.

5- Yazılım ile ilgili yapılacak hatalar sonucunda motorunuz zarar görebilir, en çok dikkat edilmesi gereken konu budur.

6- Bireysel olarak aracınızı güçlendirmek istediğinizde, kullanmakta olduğunuz araç ve yapmak istediğini – takmak istediğiniz performans parçaları ve uygulamaları hakkında mutlaka çok iyi araştırmalısınız.

Örneğin: X marka bir araçta yapılan modifikasyon ve güç artışı sorunsuz çalışırken, Y aracına aynı uygulamaları yaptığınızda aynı performansı alamayabilirsiniz. Bu sebeple aracınıza uygulanabilecek en uygun modifikasyonu araştırmalısınız.

Hazırlayan: Uğur B. Yumak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz