Mobil DTE 20 Ultra yağ serisi, tüketimi yarı yarıya azaltıyor

1963 yılından beri kullanılan Mobil DTE 20 Serisi’nin yerini yeni Mobil DTE 20 Ultra yağ serisi alıyor. Sadece otomobillere değil, yağ ile çalışan mekanik makineler için de yağ üreten Mobil, yeni hidrolik yağ grubu Mobil DTE 20 Ultra Serisi’ni Türkiye’de satışa sundu.

Mobil DTE 20 Ultra Serisi, ürünlerin tortu ve birikinti oluşturarak sorunlar yarattığı yüksek basınçlı hidrolik sistemleri temiz amacıyla üretildi. Hidrolik parçaları koruyarak, ömürlerini uzatmaya yardımcı oluyor.

Aşınma önleyici yapıya sahip olan yeni yağ serisi, zorlu çalışma koşullarında ve yüksek güç yoğunluğunda bile tortuları önleyerek, hem plansız duruş sürelerini hem de işletme maliyetlerini azaltıyor. Böylece, daha az bakım ve insan-makine etkileşimi sunarak üretimde sürekliliğe ve çalışan güvenliğine de önemli katkılarda bulunuyor.

Mobil’in gelecek nesillere daha temiz bir gelecek bırakma vizyonuyla üretiliyor. Mobil DTE 20 Ultra Serisi, 2 kata kadar daha uzun değişim aralığı sağlıyor.

Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç, “Türkiye’de yıllık ortalama 80 bin ton seviyesinde hidrolik yağ kullanıldığını tahmin ediyoruz. Uygun ortam ve uygun kullanım koşulları altında Mobil DTE 20 Ultra Yağ Serisi içerdiği teknolojiyle bu rakamı yüzde 50’ye kadar düşürebilme potansiyeline sahip. Tüketilecek yağın yarı yarıya azalması ise; daha az atık yağ, makineye olan temasın yüzde 50 azalması, artan çalışan güvenliği ve yağ maliyetlerinin azalması gibi çok önemli avantajlar sağlayacak” dedi.

Makineye olan temas yarı yarıya azalacak
Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç

Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç, Mobil’in iki kata kadar daha uzun ömürlü  yeni serisinin, hidrolik yağ giderlerini ve atık yağ miktarını azaltacağını belirtti.

“Türkiye’de yıllık ortalama 80 bin ton seviyesinde hidrolik yağ kullanıldığını tahmin ettiğimizde, uygun ortam ve uygun kullanım koşulları altında Mobil DTE 20 Ultra içerdiği teknolojiyle bu rakamı yüzde 50’ye kadar düşürebilme potansiyeline sahip. Tüketilecek yağın yarı yarıya azalması ise; daha az atık yağ, makineye olan temasın yüzde 50 azalması, artan çalışan güvenliği, ve yağ maliyetlerinin azalması gibi avantajlar sağlayacak. Bu bakımdan, yeni Mobil DTE 20 Ultra Yağ Serisi bizim için çok değerli” açıklamalarında bulundu.

Hidrolik yağlar, endüstriyel pazarın yüzde 40’ını oluşturuyor

Münci Bilgiç, hizmet verdikleri alanların tümünde doğayı koruma bilincini ve işletme maliyetlerini minimuma indirmeyi temel aldıklarını da vurguluyor.

“Madeni yağlar, verimli ve uzun ömürlü kullanıldığı takdirde karbondioksit salınımından, atık azaltımına kadar sürdürülebilirlik açısından önemli bir rol oynamakta. Ayrıca, işletmelerin maliyetlerini önemli ölçüde düşürmekte ve çalışan güvenliğini de artırmaktadır. Hidrolik yağların endüstriyel uygulamaların yüzde 40’ını oluşturduğu düşünüldüğünde yeni Mobil DTE 20 Ultra Yağ Serisi önemi bir kez daha anlaşılıyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz