Mitsubishi satışları yüzde 16 arttı

Mitsubishi Motors Avrupa satışlarını ilk 9 ayda yüzde 16 oranında arttırdı. Avrupa’da 2018 yılının başında piyasaya sunulan Eclipse Cross modeli bu dönemde 22.369 adet satıldı. Outlander PHEV(plug in hybrid)’ın süregelen başarısının da desteklediği bu sonuçlarda; Mitsubishi Motors’un Avrupa’daki toplam satışlarının yüzde 79’unu SUV, yüzde 11.5’ini ise elektrikli araçlar oluşturdu.

Mitsubishi Motors, 2018 yılının ilk 9 ayında Avrupa’da yüzde 16 oranında bir artış ile satışlarını 137.048 adet olarak gerçekleştirdi. Mitsubishi Motors geçen yılın aynı döneminde Avrupa’da 117.921 adet araç satmıştı.

Mitsubishi Outlander

14 binden fazla araç fişe takıldı

2018 yılında coupe SUV otomobili Eclipse Cross’u Avrupa’da piyasaya sunarak ürün yelpazesini genişleten Mitsubishi Motors; ilk 9 ayda 22.369 adet Eclipse Cross satışı gerçekleştirdi. Popülerliği her geçen gün artan Outlander PHEV ise ilk 9 ayda geçen yılın aynı dönemine kıyasla satışlarını yüzde 8 oranında artırarak 14.239 adet satıldı. Mitsubishi Motors’un Avrupa’da yakaladığı başarıda bu iki lokomotif ürün önemli rol oynadı. Yeni satış ve pazarlama stratejisinin katkısıyla Mitsubishi Motors Avrupa’daki pazarlarının 9’unda ciddi büyüme kaydetti.

Yılın ilk 9 ayındaki başarılı sonuçları değerlendiren Mitsubishi Motors Avrupa’nın yeni Başkan ve CEO’su Bernard Loire, şunları söyledi: “Mitsubishi Motors, özellikle bu yılın başında daha genç ve daha tasarım odaklı bir müşteri grubunu hedefleyen; coupe SUV otomobili Eclipse Cross’un piyasaya sürülmesi ve düşük 46 g/km ile halen yeni WLTP salım rejimi ile uyumlu; çok az sayıdaki plug-in hibrit araçtan biri olan Outlander PHEV’ın süregelen başarısının; sağladığı güçlü destek ile Avrupa’daki hızlı büyümesini sürdürüyor. İlk 9 ayda Avrupa’da satışı yapılan Mitsubishi Motors araçlarının %79’u SUV segmentinde olurken; elektrikli otomobiller ise, aynı dönemde toplam satışların %11,5’i gibi ciddi bir oranı temsil ediyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz