Hyundai Assan Başkanı açılışı milli marşımızla yaptı

Hyundai Assan’ın yeni Başkanı Mong-Hyun Yoon Türkiye’deki görevine başladı. Hyundai Assan Başkanı açılışı milli marşımızla yaptı.

Hyundai Assan’ın yeni Başkanı Mong-Hyun Yoon Türkiye’deki görevine geçtiğimiz günlerde başladı. Yeni Elantra’nın lansmanında Türk gazeteciler ile ilk kez buluşan Yoon Türkiye ve geçmişine oldukça meraklı bir şahıs. Lansmanda bir araya geldiğimiz Yoon Mevlana ve Mehmet Akif Ersoy’dan alıntılar ile dikkat çekiyor. G.Kore’deki merkezden Türkiye’deki görevine atanan Yoon’un ülkemize gelmeden önce Türkiye denince aklına Kore Savaşı’nda Türk askerlerinin G. Korelilere verdiği destek ve ülkedeki Dünya Kupası’ndaki unutulmaz anılar.

Lansmanda bir konuşma yapan Yoon Mehmet Akif’in kaleme aldığı İstiklal Marşı’nı inceledeğini ve sözlerine hayrın kaldığını söylüyor. Hatta ilk kıtasını Türkçe olarak ezberleyip hepimize okudu. Kendisi ile sohbet imkanı bulduğumuz Yoon ilk fırsatta Türkiye’nin dört bir yanındaki Hyundai bayilerini ziyaret edip ülkemizi daha yakından tanımak istiyor. Hyundai Motor Company olarak Türkiye’ye ve Türk ekonomisine güvendiklerini belirten Yoon , “Amacımız Türkiye fabrikasında ürün kalitesi en yüksek seviyede olan otomobilleri Türk işçisinin emeğiyle en iyi şekilde üretmeye devam etmek ve Türkiye fabrikasını çok daha üst noktaya taşıyabilmek.” diye konuşmakta.

2 MİLYAR DOLAR DÖVİZ

“Made in Turkey” damgalı araçlarının yurt dışında bayrak dalgalandırmasının kendilerine gurur verdiğini söyleyen Yoon bu yıl 230 bin araç üretip bunun en az 205 bin adedini (yaklaşık yüzde 90) ihraç edeceklerini ve 2 milyar doların üzerinde döviz girdisi elde edeceklerini de belirtti. Yoon , “Yatırımımız, ihracatlarımız ve istihdamımız ile yüksek katma değer yaratarak

Türkiye’ye ve Türkiye ekonomisine en üst seviyede katkı sağlamaya devam etmek istiyoruz. Hyundai Motor Company olarak Türkiye’ye ve Türk ekonomisine güveniyoruz. Amacımız Türkiye fabrikasında ürün kalitesi en yüksek seviyede olan otomobilleri Türk işçisinin emeğiyle en iyi şekilde üretmeye devam etmek ve Türkiye fabrikasını çok daha üst noktaya taşıyabilmek.” ifadelerini kullandı.

Mong-Hyun, Türkiye’ye geleli 2 ayı geçtiğine işaret ederek, “Bu süre içinde gayret göstererek, gönülden ve azimle çalışan Hyundai Assan personeliyle gerçekten kardeşlik duygularıyla yakınlaşıp, çalışma hayatını daha eğlenceli bir hale getirdik. Bu sebeplerle ben de Atatürk’ün ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözüne nazire yaparak ‘Ne mutlu Türkiye’de Türk insanıyla çalışabilene’ demek istiyorum.” yorumunu yaptı.

HYUNDAİ 55 BİN SATACAK

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise marka olarak pazar tahminlerinin 870-890 bin aralığında yer aldığını aktararak, “Diğer markalarla beraber bakıldığında bu yıl yüzde 10 daralma öngörülüyor. Satış hedefimize dokunmadık, bu sene 55 bin. İlk çeyreğin bitmesini bekliyoruz. Ondan sonra gelişmelere göre bakacağız.” dedi. Göker, marka olarak 2014 yılından itibaren stratejilerini değiştirdiklerine işaret ederek, “Perakende ağırlıklı çalışıyoruz.

Perakende oranımız yüzde 70’lerde. Sektör daralmasına rağmen marka bazında geçen yılın üç ayına kıyasla bu yılın üç ayı arasında satış rakamımızı koruyoruz. Yeni elantraya yılbaşında 2 bin satış hedefi koyduk ama biraz elimizi korkak alıştırdık. Şu anda 200’ü satıldı bile. Ocak ayında bu segmentte birinciydik, şimdi ilk üçteyiz.” ifadelerini kullandı.

 

Göker, yeni Elantra ile ilgili olarak ise şunları kaydetti:

“Altıncı nesliyle hayatına devam eden Hyundai Elantra, cesur ve modern tasarımıyla dikkat çekiyor. Hem sportif hem de ağırbaşlı duruşu birleştirerek tasarım anlamında markaya farklı bir bakış açısı getiren Elantra’nın en önemli yeniliği ise Euro 6 normlarındaki 136 beygirlik turbo dizel motoru ve 7 ileri çift kavramalı DCT şanzımanı. Elantra, gerek dış tasarımı gerekse ferah iç mekanıyla C2 sedan segmentinde kıyasıya bir mücadelenin içine girecek.

Rakiplerimizin çok güçlü olduğunu biliyoruz ama bizim de güçlü dizel motorumuz ve üstün yakıt ekonomisi sunan teknolojik bir şanzımanımız var. Sürüş konforumuzda da önemli aşamalar kaydettik. Ayrıca Elantra rakiplerine göre çok daha estetik ve sportif bir yapıda.”

 

 

 

Yenilenen Elantra podyuma çıktı

 

 

10 MİLYON ELANTRA YOLLARDA

Beşinci nesil ile birlikte toplam 10 milyonluk satışa ulaşan Elantra, Hyundai’nin bu başarıya ulaşan ilk otomobili konumunda. Elantra’nın gövdesinde yüzde 53 oranında yüksek mukavemetli çelik kullanılıyor. Ayrıca burulma sertliği yüzde 30 artırılan gövde, daha yüksek darbe dayanıklılığı da sağlamış oluyor.

DCT şanzımana sahip dizel motorun 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi ise 4.1 litre. Yeni Elantra, Türkiye’de “7 Yıl Garanti” seçeneği ile sunulan ilk Hyundai modeli olarak dikkati çekiyor. Müşteriler, 2 yıl/60 bin km yasal garantiye ilaveten araç satışından itibaren 3 yıl/sınırsız km, 5 yıl/100 bin km veya 7 yıl/80 bin km’ye kadar ücretsiz onarım güvencesi seçeneklerinden yararlanabiliyor.

C sınıfındaki yeni Elantra, Türkiye’de 56 bin 590 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken, en üst seviye olan 1.6 litre CRDI Elite DCT seçenek ise 84.990 TL’lik etikete sahip bulunuyor.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz