Merih Tüzün’ün yeni adresi

 

Merih Tüzün'ün yeni adresi belli oldu

Fransız Renault Grubu'nun Türkiye ve İran operasyonlarında Ticari Direktörlük de başta olmak üzere pek çok görev yapan otomotiv sektörünün önemli isimlerinden Merih Tüzün, yeni adresinde işe başlıyor.

19 yıl Renault bünyesinde değişik görevler yürüttükten sonra 2012 yılı başında İran Renault Ticari Dİrektörü olan Tüzün, aynı yılın sonlarında görevniden ayrılma kararı almıştı.

Yılbaşından bu yana Renault görevinden ayrılan Tüzün'ün yeni adresi Peugeot Türkiye oldu.

Peugeot Türkiye'de 2. El ve Filo Satış Direktörü olarak anlaştığı öğrenilen Tüzün,, doğrudan Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti'ye bağlı olarak görev yapacak.

Tüzün, görev süresi bu yılın ikincvi yarısında dolacak olan Satış Direktörü Bekir Hassan'ın yerine Satış ve Filo Direktörü olarak görevine devam edecek.

 

Merih Tüzün

1961 yılında Yenişehir-Bursa doğumlu olan Tüzün, Galatasaray Lisesi ve ODTÜ İşletme bölümünü bitirdi.

1994 yılında Renault Mais’te satış koordinatörü olarak göreve başlayan Merih Tüzün, özel satışlar filo ve ticari araçlar sorumluluğunun ardından 2002 yılına kadar Renault-Mais çatısı altında Risk Yöneticisi olarak görevini sürdürdü. Merih Tüzün, 17 Aralık 2002 tarihinden itibaren Dacia Otomobilleri Satış, Satış Sonrası ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini yürütüyordu. Tüzün, 2006 yılında Renault Mais’te Satış ve Şebeke’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine getirildi. 2011 yılı sonuna kadar bu görevini başarıyla yürüten Tüzün, Renault Grubu İran’a Ticari Operasyon Direktörü olarak getirilmişti. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz