Mercedes’in SAP teknolojisindeki 2. merkezi İstanbul

Alman otomotiv devi Daimler, Almanya’dan sonra dünyada ilk kez İstanbul’da IT çözümleri geliştirme ve uygulama amaçlı bir teknoloji üssü kurdu. Mercedes-Benz Türk bünyesinde kurulan “Küresel IT Hizmetleri Merkezi”, Daimler’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki operasyonlarına hizmet verecek. Bu merkez, Daimler’in küresel IT ağında tüm dünyadaki SAP lojistik sistemleri geliştirecek ilk ve tek merkez olacak.

 

Daimler, İstanbul’daki merkeze toplamda 13 Milyon Euro’nun üzerinde yatırım yapacak. Küresel IT Hizmetleri Merkezi’nde görev yapacak IT uzmanı sayısı iki yıl içerisinde 200’ü bulacak.

 

HİNDİSTAN VE ABD'DE DE AÇILACAK

Daimler’in yeni “Küresel IT Hizmetleri Merkezi” geliştirme çalışmalarında Türkiye, küresel IT ağının öncüsü konumunda bulunuyor. Türkiye’deki merkezin ardından Hindistan ve ABD’de de IT hizmet lokasyonları kurulacak ve tüm dünyada SAP hizmet sunumları bu bölgelerdeki IT merkezleri tarafından uygulanacak. 

 

 

TÜRKİYE'YE YATIRIM EKİBİN BAŞARISINDAN GELDİ

Daimler IT dünyasında büyük öneme sahip olan Mercedes-Benz Türk  IT departmanında, halen süreç ve iş desteği odaklı 70 IT uzmanı çalışıyor. Bu ekibin başarıları, “Küresel IT Hizmetleri Merkezi”nin İstanbul’da kurulması kararında önemli bir rol oynadı. Söz konusu ekip, Eylül ayında planlama süreçlerinin daha etkin yönetilmesini sağlayan “Bütçe ve Planlama çözümü SAP BPC” (Business Process Consolidation) ile SAP Kalite Ödülleri’nde “Altın Ödül”e layık görüldü.

 

 

TÜRKİYE, ALMANCA DESTEK MERKEZİ OLDU

Dünya çapındaki SAP çalışmalarının % 70’i Türkiye ve Hindistan’daki yeni Küresel IT Hizmet Merkezleri tarafından yürütülecek. 

Hindistan, İngilizce konuşulan bölgelere destek verirken Türkiye’deki merkez de Almanca konuşulan bölgelerden sorumlu olacak. Küresel IT Hizmet Merkezleri, SAP uygulamasının son tasarımından uygulama ve destek aşamalarına kadar tüm hizmetleri bünyesinde barındıracak. Daimler IT, bu sayede sinerjilerden faydalanma ve en iyi uygulamaların karşılıklı paylaşımını destekleme imkanına sahip olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz