Mercedes’in lansmanı iptal oldu

 

 

 

Mercedes'in Kanada Toronto'da gerçekleştirmeyi planladığı yeni bir modelinin lansmanı iptal edildi. Alman lüks markanın yaklaşık 2 aydır organize etmeye çalıştığı etkinlik için Türk gazetecilerin katılımı gerçekleşmeyecek. Etkinlik büyükelçilik çalışanlarının grevine takıldı.

Bir süredir Ankara'daki Kanada Başkonsolosluğundan vize almayı bekleyen 4 basın mensubu ve bir MercedesBenzTürk personeli uçuşa saatler kala, vize çıkmadığı için biletleri iptal etmek durumunda kaldı. Eğer vize alınsaydı şu saatlerde gazeteciler Kanada yolunda havada olacaklardı.

Mercedes'in lüks segmentteki temsilcisi yeni S Serisi'nin Kanada'da yapılacak tanıtım toplantısı ve test sürüşlerine katılmak için yolculuğa hazırlanan basın mensupları vize konusunda bu denli zorluk yaşanmasına anlam verebilmiş değil.

 

Etkinliğe Türk gazeteciler olarak Hürriyet Gazetesi'nden Emre Özpeynirci, Zaman Gazetesi'nden Memduh Taşlıcalı, Otohaber Dergisi'inden Volkan Demirkuşak ve Autoshow Dergisi'nden Hırant Kasapoğlu davetliydi. Etkinliğe MervedesBenzTürk şirketi adına Tülin Steinhauser eşlik edecekti.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz