Mercedes’in küçüğü yenileniyor! Tanıdınız mı?

Mercedes A-Serisi ruhunun yanında daha yüksek bir sürüş pozisyonu, daha büyük lastikler ve biraz daha heybetli bir duruş isteyenlerin ilk baktığı model tabiki ağabey Mercedes GLA oluyor. A-Serisi’nin crossover versiyonu diyebileceğimiz GLA’da A-Serisi’nin gövde yapısı kullanılıyor. Ülkemizde 1.6 lt benzinli motoruyla, yaklaşık 200 bin TL’lik bir başlangıç fiyatına sahip olan GLA’nın yenileme çalışmaları başladı. Casus fotoğrafçılar, yeni GLA’yı test sürüşünde yakalamayı başardı.

Yeni GLA’nın yoğun kamuflajından anladığımız kadarıyla, Mercedes’in yeni küçük crossover’ını görmek için 2019 yılını beklememiz gerekecek. Çünkü bu yoğun kamuflaj bize araçta bazı detaylar üzerinde çalışılmaya devam edildiğinin sinyallerini veriyor.

Mevcut GLA, yılın başında makyaj masasından kalkmıştı. Makyaj çalışmasıyla birlikte GLA, yeni farlara, yeni tamponlara ve yeni opsiyonlara kavuşmuştu. Ayrıca, aracın motor ailesi ve kabin detayları da makyajla birlikte elden geçirildi.

Biri benzinli biri dizel iki motor

Dediğimiz gibi Mercedes GLA’yı başlangıç seviyesindeki Comfort donanım paketiyle ve 1.6 lt benzinli motor ile satın almak istiyorsak bedeli 188 bin 900 TL. Donanımı Comfort olsun ancak dizel motorla gelsin diyorsanız, 1.5 lt dizel motorlu GLA, 7 ileri otomatik şanzıman ile 210 bin 500 TL’ye satın alınabiliyor. GLA ailesinin en üst donanım seviyesini isterseniz bu fiyat benzinli motorla 222 bin 100 TL’ye, dizel motorla 244 bin TL’ye çıkıyor. Bu arada, Mercedes GLA’nın yalnızca 1.6 lt benzinli ve 1.5 lt dizel motor seçenekleri bulunduğunun da altını çizelim.

Dizel motorlu GLA için ortalama 4.7 litrelik yakıt tüketim değeri açıklandı.

Şimdi biraz da gelelim ülkemizdeki Mercedes GLA satışlarına…

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) verilerine göre, Bu haliyle Mercedes GLA’dan 2017 yılının temmuz ayında toplamdan 118 adet satıldı. Ocak-temmuz arasındaki dönemde GLA satışları ise 621 adet olarak kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz