Mercedes’den 400 binlik geri çağırma!

Geçen temmuz ayında 3 milyon dizel aracını geri çağıran Alman Mercedes, yeni bir geri çağırma dalgasıyla karşımıza çıktı. 3 milyon dizel aracını emisyon geliştirmesi yapmak için geri çağıran Mercedes‘in bu sefer sebebi biraz farklı.

Bazı modellerinin direksiyon modülü içindeki yaylarında arıza olabileceğini açıklayan Mercedes, bu durumun araç gösterge panelindeki hava yastığı ikaz ışığının yanmasına neden olabileceğini söyledi. Hatta, kablolama sistemlerindeki bağlantı problemleri nedeniyle hava yastıklarının yanlışlıkla açılabileceği konusunda araç sahiplerini uyardı. Söz konusu arıza yüzünden 400 bin araç geri çağırıldı.

Mercedes Benz, araç sahiplerinin, hava yastığı ikaz ışığının yanması durumunda Mercedes-Benz Road Assistance’sı aramaları konusunda tavsiyede bulundu. 400 bin aracın geri çağırmasının yalnızca İngiltere’de olduğunu söyleyelim.

Geri çağırmadan etkilenen modeller arasında Kasım 2011 ve Temmuz 2017 arasında üretilen, A-Serisi, GLA ve CLA, B-Serisi, C-Serisi ve GLC yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz