SUV’dan sedana 10 elektrikli Mercedes geliyor

0

Elektrikli konsepti EQ’yu 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkaran Mercedes, yeni teknolojili araçlarda gaza basıyor. Elektrikli araç ailesine aralarında SUV, sedan ve kompakt modellerin olduğu 10 yeni araç ekleyecek olan Alman devi, bu modelleri EQ ismini verdiği alt markası altında toplayacak. Alman lüksü böylelikle BMW’nin çevreci ‘i’ ailesine kafa tutabilecek. Mercedes’in elektrikli araç model atağı 2019 yılında başlayacak ve 2022 yılına kadar devam edecek.

Otomotiv şirketlerinin gelişen teknolojileri yakından takip etmesi Mercedes’in de gaza basmasında etkili oldu diyebiliriz. Geri kalmak istemeyen Mercedes, bu geçiş sürecinde konvansiyonel motorlu araçlara olan ilgisini de azaltmayacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Daimler yöneticisi Manfred Bischoff, “Daimler’ın başarılı kalabilmesi için elektrikli araçlara ve otonom araçlara uyum sağlaması gerekiyor” dedi.

Elektrikli araçlarının geleceği ile ilgili açıklama yapan Daimler, Mercedes markalı otomobiller için bu yılın ilk çeyreğinde rekor satış hedeflediklerini duyurdu. Daimler, yayınlanan yazılı açıklamada olumlu satış eğiliminin mart ayında da devam ettiğinin altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here