Mercedes Vito, Sprinter servis sahiplerine sevindirici haber

Koronavirüs ile mücadeleyle geçen aylarda müjdeli haberler de geliyor. Özellikle araç sahipleri için sıkıntılı bir süreç olarak seyreden 2020 ilkbaharında Mercedes Vito, Sprinter servis sahiplerine sevindirici haber geldi.

Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar, garanti süresi 15 Mart – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında biten araçlar için bu süreyi 30 Haziran 2020’ye kadar ötelediğini açıkladı.

Bu tarihler arasına bakım zamanı denk gelen araçların bakım periyodunu yine 30 Haziran 2020’ye kadar yıllık bakım için 180 gün, kilometre bakımı için yüzde 20 uzattı.

Şehir içi ve dışı yolcu taşımacılığı, personel ve okul servis hizmeti kapsamının yanı sıra, nakliye ve kurye faaliyetlerinde hayati görevler üstlenen hafif ticari araçlar arasında yer alan modellerine ait garanti kapsamı yeniden düzenlendi.

Garantisi sona eren Mercedes hafif ticari araç sahipleri, garanti kapsamında yapılacak mekanik işlemleri için 444 62 44 numaralı çağrı merkezini arayarak; bildirim
oluşturmaları halinde kampanyadan yararlanabiliyorlar.

Tufan Akdeniz Mercedes Benz Türkiye

Konuyla ilgili olarak Mercedes Benz Otomotiv Tic. ve Hiz. A.Ş. Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, “Ürün ve hizmetlerimiz ile müşterilerimizin her koşulda yanında olmayı sürdürmek adına, araçlarımızın garanti sürelerini uzatma kararı aldık. Yaşanan salgın ve Mart-Nisan aylarında devreye giren tedbirler kapsamında, turizm, personel ve okul taşımacılığı gibi alanlarda çalışan araçlarımızın faaliyetleri kısıtlandı.

Bu dönem içerisinde müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, 15 Mart – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında garanti süreleri dolan araçlarımıza 30 Haziran’a kadar ek garanti süresi ve bakım zamanı gelen araçlarımıza da yine 30 Haziran’a kadar yıllık bakım için 180 gün, kilometre bakımı için %20 bakım periyodu sunuyoruz.

Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar olarak müşterilerimize desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz