Mercedes Türkiye’nin içi değişti

Türkiye’yi IT alanında dünyadaki üç merkez üsten biri haline getiren Daimler, kurulumu tamamlanan MBT IT merkezinin dekorasyonunu da Google, Apple, Tesla gibi modern şirketlere meydan okuyacak gibi tasarladı.

Mercedes Türkiye IT merkezinin iç görünümü…

Mercedes-Benz Türk’ün IT Hizmetlerine Boytorun Architects eli değiyor. Mimarlık şirketi, Mercedes için yaptığı yeni tasarım ile çalışanların hem motivasyonunu artırcak hem de sosyalleşmelerine olanak sağlayacak.

Başta kullanılan malzeme ve mobilyalar olmak üzere tüm hacimde renkleri ve formları farklı kompozisyonlarda bütünleştirerek ön plana çıkartmayı amaçlayan Boytorun Architects, Mercedes-Benz Türk IT Hizmetleri Merkezi’ni canlı bitkiler, doğal malzeme kullanımları ve yeşil vurgusuyla sıradanlığı kıran bir anlayışla ele almış.

Çalışanlara doğal bir ortamda olduklarını hissettirmek isteyen mimarlar, toplamda 5900 m2 alanda kurgulanan ve her gün yaklaşık olarak 360 çalışanı ağırlayan Mercedes-Benz Türk IT Hizmetleri Merkezi’nde markanın dinamik ekibinin çalışma tarzıyla bütünleşen ve canlı renk kullanımlarıyla ferahlatılan bir iç mekan yaratmış.

Açık ofis alanlarında gün ışığının etkin kullanımını artırmak amacıyla binanın mevcut pencere büyüklükleri yeniden düzenlenmiş. Çatı katında, açık ofis ve yönetim birimlerinin merkezinden konumlandırılan elips biçimindeki toplantı odası, sadece konumuyla değil aynı zamanda şeffaf kurgusu ve dikkat çekici formuyla da güçlü bir odak noktası tanımlamış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz