Mercedes Türkiye’den patron koltuğuna

Türkiye görevine geçtiğimiz yılın 1 Ağustos 2015 tarihinde başlayan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı ve CEO’su Britta Seeger, kısa sürede terfi etti ve Almanya’da Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Grubu Başkanlığı’na getirildi.

3 çocuk annesi Seeger, Daimler AG Yönetim Kurulu’nda Ola Källenius’un “Mercedes-Benz Otomobilleri AR-GE Başkanı” olarak atanmasıyla boşalacak olan “Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı” görevini devralacak.


Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı ve CEO’su Britta Seeger.

Daimler Denetim Kurulu tarafından alınan ve 1 Ocak 2017 itibari ile geçerli olacak yeni atama kararıyla Britta Seeger, Hukuk ve Uygunluk Yönetimi’nden sorumlu Renata Jungo Brüngger’den sonra Daimler Yönetim Kurulu’nda görev alan ikinci kadın üst düzey yönetici olacak.

Mercedes-Benz Türk A.Ş.’ye Ağustos 2015’te CEO olarak atanmış olan Britta Seeger, 1992 yılından bu yana Daimler AG bünyesinde satış ve satış sonrası hizmetler alanında uluslararası sorumluluğa sahip çeşitli görevler üstlenmiş ve Türkiye’deki görevinden önce Mercedes-Benz Güney Kore’nin CEO’luğu görevini yürütmüştü.

Seeger, geçen yıl Türkiye’de göreve başladıktan sonra yaptığı ilk basın toplantısında gazetecilere “Terör eylemleri dünyanın her yerinde olabiliyor. Ben Türkiye’de korkmuyorum. Çocuklarım, ailem Türkiye’ye geldi. Okullarına burada devam edecekler” diyerek, dikkat çekmişti.

Mercedes Türkiye CEO’su Britta Seeger’in katıldığımız toplantısında görüşlerini “Günlük mücadele ülkesiyiz, her sabah yeni bir mücadele vermek gerekiyor” başlığı altında kaleme almıştık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz