Mercedes Travego yenilendi

Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’da üretilen amiral gemisi Travego, kullanıcı ve yolcuların isteklerine cevap vermek amacıyla yenilendi. Yeni Travego, CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle kamuoyuna tanıtıldı.

Tanıtımda konuşan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger, ““Yeni Travego ile Türkiye pazarındaki lider konumumuzu daha da güçlendireceğiz.” dedi.

Türkiye’de satılan her iki otobüsten birinin üretildiği Hoşdere Fabrikası’na bugüne kadar 432 milyon euro yatırımın yapıldı. Geçen 10 yıl içinde üretilen 6 bin 372 adet Travego’nun yüzde 20’i ihraç edilirken, yüzde 80’i Türkiye’de alıcı buldu. 10 yıl boyunca 1 milyar yolcu taşıyan Travego’lar 11 milyon kilometre yol yaptı.

Ön ızgarası ve arka motor kapağının yanında ön ve arka farları da yenilenen Travego, bu sayede daha dinamik bir görüntüye kavuştu. Yıkama özellikli Bixenon ön farlar, LED gündüz farları ve LED teknolojili arka farlar daha iyi görmeyi ve fark edilmeyi sağlıyor ve enerji verimliliğini artırıyor.

Ergonomisi arttırılan kabinde deri kaplı direksiyon simidi, renkli gösterge paneli ve 7 inçlik parlak ekran dikkat çekiyor. Mercedes-Benz otobüsler için tasarlanan Otobüs Multimedya Sistemi’nin (CMS) yer aldığı otobüs bu sayede dahili bluetooth modülü ile güvenli telefon görüşmesini imkanı sunuyor. Geri görüş kamerası görüntüsü, geri vites devreye girdiğinde otomatik olarak CMS ekranına aktarılıyor.

2 akslı, 12 m uzunluğunda Travego 15 SHD, 46 yolcu kapasiteli ve 428 PS (315 kW) gücünde, Euro 6 normuna uygun 6 silindirli dik motora sahip.

Euro 6 normuna uygun motora sahip olan yeni Mercedes-Benz Travego, Mart 2016 itibarıyla satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz