Mercedes şoku devam ediyor !

Mercedes'in Fransa'daki başağrısı büyüyor. Ülkeye girişine ve satışına izin verilmeyen CLA Serisi'nin etkisi, şimdi de ülkedeki Mercedes bayilerini etkilemeye başladı. Fransa'daki bir Mercedes bayii yaptığı açıklama ile 37 Mercedes satışının iptal olduğunu söyledi.

CLA Serisi otomobillerinin klimasındaki soğutucu gaz sorunu Mercedes'in başını daha çok ağrıtacağa benziyor.

Klimalarında kullandığı soğutucu gaz nedeniyle Fransa'da ambargo yiyen Alman otomobil üreticisi Mercedes'de ortaya çıkan zararın en önemli paydaşlarından birinin de bayileri olduğu ortaya çıktı.

 

MERCEDESLER ELDE Mİ KALIYOR ? 

 

Fransa'dan bir bayii yaptığı açıklamada Fransız Hükümeti tarafından alınan bu kararın yalnızca üreticiyi değil ülkedeki tüm Mercedes bayiilerini ve adı geçen modeller dışında kalan üst modellerin satışını da ciddi ölçüde etkilediğini belirterek, şimdiden yalnızca tek bir bayiide 37 adet teslimatın iptal edildiğinin altını çizdi. 

 

Geçtiğimiz ay Fransız Hükümeti 1234yf kolu klima soğutucusunun piyasadaki Avrupa Birliği direktiflerine en uygun soğutucu olduğu ve otomobil yangınlarının en büyük sebeplerinden sera gazı yönetmeliğine tam uyumlu olması sebebiyle, bu gazı kullanmayan Mercedes'in A-Class, B-Class ve CLA otomobillerinin satışlarına ambargo koymuştu. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz