Mercedes küçük SUV yeni GLA gün sayıyor

Mercedes yeni GLA bu hafta online tanıtımla sahne alacak

Mercedes Benz ikinci nesil GLA modelini 11 Aralık tarihinde gün yüzüne çıkarmaya hazırlanıyor. Mercedes-Benz’in kompakt modeli; GLB, GLC, GLE ve GLS’den oluşan serinin en uygun fiyatlı SUV modeli olmaya devam edecek.

Mercedes Benz yeni GLA SUV modeli tanıtımı öncesi off-road özelliklerini kamuflajlı prototip modelle test ediyor. Yeni crossover hatlar öncekine kıyasla daha kısa ön ve arka çıkıntılara sahip modelin arazide biraz daha güçlü hale gelmesine katkı sağlayacak.

Yeni Mercedes GLA’nın yüksekliği 10 cm arttırılırken; yolcular için daha fazla başüstü alan sağlanmış oldu. Aracın uzunluğu ise 0,5 cm azaldı.

Yeni GLA’da Sürüş Destek Paketi’nin bir parçası olarak; Aktif Fren Yardımı, viraj alma, acil durum şeridi ve çıkış uyarı fonksiyonlarının yanı sıra yakındaki yayaları tespit eden ve bilgi veren bir sistemi de içeren bir dizi güvenlik özelliği yer alıyor.

Mercedes yeni GLA benzinli, dizel motorlar ve AMG model seçenekleri ile yola çıkacak. 2 litrelik motor GLA 35’de 306 PS ve 400 Nm tork; GLA 45’de 387 PS ve 480 Nm tork; ve GLA 45 S’de ise 421 PS ve 500 Nm tork sağlıyor. Ayrıca Plug in Hybrid PHEV GLA 250e de seride yer alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz