Her yola E-Serisi All-Terrain

İleri teknolojileriyle dikkat çeken Mercedes E-Serisi ailesinin yeni üyesi All-Terrain hakkındaki ilk bilgiler ortaya çıktı.

Her yola E Serisi All Terrain

İlk etapta otomobilin kısa bir tanıtım videosunu yayınlayan Alman devi Mercedes’in off-road yeteneğine sahip station wagon E-Serisi modeli Audi A6 Allroad ve Volvo V90 Cross Country gibi modellerle rekabet edecek.

Tabiki ülkemizde station wagon otomobillere olan ilginin azlığı göz önüne alındığında, otomobil bizim tercih listemize oldukça uzak.

Yeni E-Serisi All-Terrain, sedan E-Serisi’nden temelde karoser yapısı olarak ayrılıyor. SW yapıdaki otomobilde farklı ön ızgaranın yanında markanın 4Matic AWD dört çeker sistemi standart olarak sunuluyor.

Yeni E-Serisi All-Terrain ayrıca Mercedes’in Air Body Control ismini verdiği çok bölmeli havalı süspansiyonlarla birlikte geliyor. Bu süspansiyonlar sayesinde otomobilin sürüş yüksekliği 35 milimetre artmış.

Yeni E-Serisi All-Terrain ile ilgili açıklama yapan Daimler Yönetim Kurulu Üyesi ve Mercedes-Benz Satış ve Pazarlama Yöneticisi Ola Källenius, “Bu zamana kadar hiçbir E-Serisi, All-Terrain kadar çok yönlü olmamıştı.

Yeni model SUV benzeri bir tasarımla, station wagon’un pratikliğini ve geniş hacmini bir araya getiriyor. Bu birliktelik yeni güvenlik teknolojileriyle de destekleniyor.

4MATIC dört çeker sistemin standart olduğu otomobil, AIR BODY CONTROL sayesinde asfaltsız yollarda bile geniş ailelerin güvenliğini üst düzeyde koruyabiliyor.” diyerek otomobile olan güveni vurgulamış oldu.

19 inçlik alaşım jantların kullanıldığı SW otomobilde yüksek lastikler her türlü off-road koşulunda bile sürüş konforunu üst düzeyde tutmaya çalışıyor.

mercedes-e-class-at-4

Sürüş modlarına eklenen ‘All-Terrain’ moduyla birlikte toplamda beş farklı sürüş moduna kavuşan otomobil, ESP ve Aktif Sapma Kontrolü gibi güvnelik özelliklerini otomatik olarak ayarlıyor.

Her yola E Serisi All Terrain, yeni motoru da beraberinde getiriyor

Mercedes yeni E-Serisi All-Terrain’de 2.0 litrelik dizel motor sunuyor. 191 beygir güç üreten bu motor dokuz ileri 9G-tronic otomatik şanzıman ile kombine ediliyor. Bu kombinasyonla otomobilin 0’dan 100 kilometre 8 saniyede çıktığı söyleniyor.

2017 yılında E 220 d 4Matic All Terrain modeline altı silindirli motora sahip E350d de eklenecek.

Yeni Mercedes E-Serisi All-Terrain, ilk kez 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz