Lüks SUV’a yeni seçenek Mercedes GLC Coupe

0

Lüks SUV’a yeni seçenek Mercedes GLC Coupe

[yuzo_related]

Alman otomobil üreticisi Mercedes’in ürün gamında orta boy SUV olarak boy gösteren GLC Coupe, Türkiye yollarına çıktı. Coupe tasarımıyla SUV işlevselliğini birleştiren GLC Coupe, 4,73 metre uzunluğa, 1,60 metre yüksekliğe ve 2,87 metre dingil mesafesine sahip. GLC’den 8 cm kadar daha uzun ve yaklaşık 4 cm kadar daha alçak olan GLC Coupe boyutlarıyla daha dinamik bir görünüm kazanmış diyebiliriz.

mercedes-benz-glc_coupe-2017-800-01

Mercedes-Benz coupé modellerine özgü yatay çıtalı elmas görünümlü ön ızgara ve eğimli tavan çizgisi yeni GLC Coupe’de de yer alıyor. SUV’da A sütununun eğimi ve devamında keskin eğimle arkaya doğru alçalarak arka kısımla bütünleşen tavan çizgisi de dikkat çekiyor.

Mercedes GLC Coupe’nin sürüş modları

2017_mercedes-benz-glc_coupe__22Yeni GLC Coupe standart olarak bünyesinde ECO, COMFORT, SPORT, SPORT+ ve INDIVIDUAL olmak üzere beş farklı sürüş programı bulunan sürüş karakteri seçim fonksiyonu DYNAMIC SELECT’e sahip. Bunun dışında çelik yaylı ve sertliği seçilebilen amortisörlere sahip sportif karakterli süspansiyon sistemi DYNAMIC BODY CONTROL da alternatif olarak sunuluyor. Sürücü bu sistemde de DYNAMIC SELECT ile sürüş tarzına uygun sürüş modunu seçebiliyor.

Mercedes GLC Coupe'nin motor özellikleri
Mercedes GLC Coupe’nin motor özellikleri

Yeni Mercedes-Benz GLC Coupé; dört dizel, dört benzinli, bir prizden şarj edilebilen hibrit ve ailenin en güçlü versiyonu olan Mercedes-AMG olmak üzere toplam sekiz farklı motor seçeneğiyle sunuluyor.

Mercedes GLC Coupe'nin fiyat listesi
Mercedes GLC Coupe’nin fiyat listesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here