Mercedes GLA güncellendi, fiyatı ve yenilikleri belli oldu

Yenilenen Mercedes GLA Türkiye’de vitrine çıktı. İç ve dış tasarımda farklı görsel dokunuşlar kazanan Mercedes-Benz GLA artırılan motor seçenekleri ve güncellenen donanım paketleriyle 2017 yılında güncellendi.

İlk kez 2013 yılında tanıtılan ve Mercedes-Benz’in ilk kompakt SUV modeli olan GLA, şık tasarımı, kolay kullanımı ve kapsamlı kişiselleştirme seçenekleriyle dikkat çekti.

GLA ile arazi şartlarında yol konforu

Standart olarak konforlu bir süspansiyonla donatılan GLA’da, AMG tasarım konseptiyle birlikte isteğe bağlı olarak daha alçak bir sportif süspansiyon sunuluyor.

Yine isteğe bağlı olarak sunulan Off-road-konforlu süspansiyon ise 30 mm daha yüksek bir gövde sağlıyor.

Artan yerden yükseklik arazi şartlarında daha rahat hareket etme imkânı ve daha yüksek bir oturma pozisyonu sağlarken araç etkileyici bir Off-road görünümüne de kavuşuyor.

LED Farlar ile ömür boyu ampul değişimi yapılmayacak.

LED farlar ile ampul değişimine son

Türkiye pazarında standart olarak sunulmaya başlayan LED farlar, önceki modeldeki Bi-Xenon farların yerini aldı. Gün ışığına yakın bir aydınlatma sağlayan LED farlar, gece sürüşlerinde gözlerin rahatsız olmasını önlüyor.

Xenon farlara oranla yüzde 60 daha az enerji tüketen LED farlar, halojen farlarla kıyaslandığında ise yüzde 70 daha az enerji tüketiyor. Yeni uygulama araç ömrü boyunca ampul değişimini gereksiz kılıyor.

GLA’da Mercedes’in yüksek güvenlik donanımlarını bulabileceksiniz.

Yorgunluğa karşı otonom fren ve uyarı

Yenilenen GLA’da “Aktif Fren Yardımcısı” standart donanıma dahil oldu. Öndeki araçla arasındaki mesafe güvenlik sınırının altına düştüğünde sürücüyü uyaran sistem, gerektiğinde fren gücü desteği sağlıyor.

Sürücünün tepki vermekte gecikmesi halinde sistem devreye giriyor ve çarpışmayı önlemek veya etkilerini hafifletmek üzere otonom olarak kısmi fren yapıyor.

İçiyle dışıyla 2018 Mercedes GLA

Mercedes-Benz GLA’da “ATTENTION ASSIST” de standart. Bu donanım, sürücünün direksiyon hareketlerini takip ederek tipik yorgunluk belirtilerini algılıyor ve sürücüyü iç geçmesi veya dalma riskine karşı uyarıyor.

Arazide yol konforu vaat ediyor

Yenilenen Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC

Yeni ön tampon veya tavan spoyleri üzerindeki eklenti gibi aerodinamik önlemlerle sürüş dinamizmi ve yol tutuş özellikleri iyileşirken rüzgâr sürtünme katsayısı önemli oranda düşüyor. Sportif yapıyı destekleyen yere bastırma kuvvetlerine karşın 0,33 cw değeri ile rüzgâr sürtünme katsayısı öncüsüne oranla daha düşük.

Yenilenen Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC yenilenen ön tampon, yeni hava girişleri, krom ön tampon altı eklentileri ve parlak siyah detaylarla çok daha dinamik bir görünüme kavuştu.

Arka kısımda tampona entegre yeni difüzör, krom süslemeler ve tavan spoyleri üzerindeki eklenti de görsel etkisinin dışında yenilenen GLA 45 4MATIC’in sürüş dinamizmini iyileştirmeye yardımcı oluyor.

İçiyle dışıyla 2018 Mercedes GLA

Yenilenen Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC’te bulunan SPEEDSHIFT DCT 7 ileri oranlı spor şanzıman sürüş performansı destekleyen bir performans vaat ediyor. Daha kısa vites aralıklarıyla birlikte optimize edilen tepkime ve vites değiştirme süreleri hızlanmanın güç kaybı yaşanmadan daha hızlı gerçekleşmesini sağlıyor.

Dizel motorlu GLA için ortalama 4.7 litrelik yakıt tüketim değeri açıklandı.

Ortalama 7.4 lt yakıt tüketimi

Standart olarak sunulan ve motorun gücünü dört tekerleğe aktaran performans odaklı dört tekerlekten çekiş sistemi AMG Performance 4MATIC, yol tutuşta sizin en büyük destekçiniz olacak. Sistem motorun ürettiği torku, ön ile arka aks arasında değişken olarak dağıtıyor.

Güç dağılımı sürüş koşullarına bağlı olarak yüzde 100 ön aks ile yüzde 50 ön ve yüzde 50 arka aks olmak üzere farklı oranlarda değişkenlik gösteriyor.

100 km’de 7,4 litre ile Mercedes-AMG yakıt verimliliği noktasında da örnek bir değer ortaya koyuyor.

Yenilenen GLA ailesinde 156 beygir gücündeki 1.6 litrelik benzinli ve 1.5 litrelik dizel motor seçenekleri yer alıyor.

Aracın fiyatları 185.200 TL’den başlıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz