Mercedes E Serisi geliyor, 1.6 litrelik motor olacak mı?

 

Mercedes E Serisi'ni 1.6 litrelik motor seçeneği sunulacak mı? Fiyatı ne olacak?

Okurumuz Ali oktay'ın dile getirdiği bu soruların cevabını MercedesBenzTürkiye Otomobil Satış ve Pazarlama Müdürü Şükrü Bekdikhan'dan aldık.

"Yenilenen E Serisi ithalatımız başladı. Önümüzdeki haftalarda satışına başlayacağız. E Serisi aracımıza 1.6 litrelik motor seçeneği olacak. ama hemen değil"

Bekdikhan'a tarih ve fiyat sorularına da açıklık getirmesini istedik.

Bekdikhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yenilenen E Serisi için başlangıçta 1.6 litrelik motor gelmeyecek. Bunu Almanya merkez ile sık görüşüyoruz. Ağustos ayına ilk 1.6 litre motorlu E Serisi araçlarımız Türkiye'ye gelebilecek. Fakat bu araçlarımızda otomatik vites seçeneği sunamayacğız. Bu araçlarımız manuel vitesle satışa çıkacak. Ama bu 1.6 litrelik motora otomatik vites kombinasyonu için çalışmalar başladı. Avrupa'da ve dünyada fazla tercih edilmeyen bu tür bir kombinasyon için özel çalışma yapılmasını çok zor kabul ettiriyoruz. Teknik çalışmalar ne zaman sonuçlanır belli değil."

FİYATI NE OLACAK?

Yeni nesil E Serisi 140 bin TL'den başlayacak.

 

Yeni E-Serisi

Yüksek verimli motorları, yeni yardımcı sistemleri ve yeni bir ön tasarım ile Mercedes-Benz E-Serisi kapsamlı bir şekilde yenilenerek lüks araç segmentindeki konumunu daha da güçlendirecek.

Lansmanı ile birlikte öncelikle yeni nesil 2.0 litre benzinli motor ailesinden 211 beygir güce sahip E 250'nin yanısıra , 2.1 litre, 204 beygir güce sahip, sürekli dört tekerlekten çekişli E 250 CDI 4MATIC,  piyasaya sunulacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz