Mercedes E-Class Coupe 9 motor seçeneğiyle yola çıkıyor

 

Mercedes E-Class makyajlanan Coupe modeli Almanya yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Türkiye'ye gelmesi 2014 yılını bulabilecek olan yeni Coupe'da eskisinden farklı olarak LED farlar, yenilenen ön ve geniş bir difüzer içeren yeni arka tampon, büyüyen jant şeçenekleri ve iç döşemeler ilk bakışta dikkat çekiyor. Üç kısımlı gösterge paneli, analog saat ve yeniden tasarlanmış hava girişleri yeni sedan otomobilin iç kısmından doğrudan aktarılmış, otomatik modellerdeki vites kolu da merkez konsoldan direksiyon sütununa taşınmış.

Yeni S-Serisi'nden transfer edilen yeni güvenlik kiti otomobilin öndeki veya yandaki trafiği, yayaları ve trafik tabelalarını fark etmesini sağlayan stereo çok amaçlı bir kamera bulunduruyor. Yeni E-Class Coupe’de üstünün açılmasını sağlayan ‘Aircap’ sistemi standart olarak sunuluyor. Otomatik şehir fren sistemi de standart olarak gelirken, aracın şeritte kalmasını sağlayan direksiyon yardımlı yeni uyarlanabilir seyir kontrolü ise seçenek olarak sunuluyor.

184 beygirgücünden 408 beygirgücüne kadar altı farklı benzinli motor seçeneği bulunan E-Class Coupe’nin 170 beygirgücünden 252 beygirgücüne kadar da üç farklı dizel motor seçeneği mevcut. BlueDIRECT benzinli motorların kullanıldığı otomobil V6 ve V8 motorlarla destekleniyor.

E-Class Coupe’nin motor ailesindeki en önemli yenilik ise altı silindirli motorların yanına bir tane de dört silindirli motor seçeneğinin eklenmiş olması. Karma yakıt tüketimi 5.7 litre olan dört silindirli motora sahip E250’nin kilometre başına karbon emisyon değeri 132 gram olarak biliniyor. 211 beygirgücündeki E250, sıfırdan 100 kilometreye 7.1 saniyede çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz