Mercedes CLA yok satıyor, 2014’e sıra yazıyor

Mercedes'in tamamen yenilediği S Serisi, 50 ön siparişle ve  594 bin liradan başlayan fiyatlarla yola çıktı. Yeni S Serisi, tüm dünyada 20 bin adetlik ön sipariş almasıyla da dikkat çekti.

Türkiye'de yılda 400 otomobilin satıldığı lüks segmentte rekabet eden S Serisi, segmentinin açık ara lideri. Mercedes Benz Türk Satış ve Pazarlama Direktörü Süer Sülün, Bayraktarlar Grubu'nun özelleştirmeden satın alıp, yenilediği Grand Tarabya Otel'inde gerçekleşen lansmanda sorularımızı cevapladı.

Sülün, 400 adetlik segment satışlarında Mercedes S Serisi'nin payının 250 adete yakın olacağını belirterek, şunları söyledi:

"Bu sınıfta zaten 400 civarında otomobil satılıyor. Bunun 200 adetini Mercedes zaten yapıyor. Yeni S Serisi ile hedefimiz bunu 250 adete çıkarmak."

Mercedes'in bu yıl Türkiye'de 20 bin adetin biraz altında satış gerçekleştireceğini açıklayan Sülün, yeni A, CLA ve E Serisi'nde 1.6 litrelik motorlarla önemli satış başarıarı yakaladıklarını, perakende büyük ilgi gördüklerini belirtirek, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

CLA ALMAK İSTEYEN SIRAYA GİRİYOR

"CLA modelinde alabildiğimiz her ürünü hemen müşteriye aktarıyoruz. Yılsonuna kadar tüm ithalatımız dolu. Bugün almak isteyen bu koşullarda 2014'ü bekler. Bu yılki kontenjanımızın tamanını sattık. Ek kontenjan alırsak, teslimatları öne çekeriz.

 

YENİ C ve GLA NİSANA GELİYOR

Bu arada Mercedes'in iki yeni modeli daha yollara çıkmaya hazırlanıyor. İlk resimleri ortaya çıkan GLA ile yeni C Serisi 2014 yılı nisan ayında Türkiye yollarına çıkacak. 

 

2015 yılında hedefledikleri 50 bin adetlik toplam satış hacmini aşma hedefine bu yıl ulaşacaklarını açıklayan Süer Sülün, "İki yıl önce yeni modellrimizi dikkate alarak dile getirdiğimiz hedefimizi bu yıl tutturuyoruz. Binek, hafif ticari, otobüs, kamyon ve ikinci el araç satışında 50 bini bu yıl yakalarız.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz