CLA yenilendi

0

Mercedes CLA yenilendi

Türkiye’de yollara çıkan yeni Mercedes CLA’nın dış tasarımında yeni tamponları, siyah renkli elmas görünümlü ön ızgarası ve yeni hafif alaşım jantlarıyla dikkat çekiyor.

[yuzo_related]

Yalnızca dış tasarımında değil içinde de yeniliklerin yapıldığı yeni CLA’da yeni koltuk döşemeleri, iç süslemeler ve krom kumanda elemanlarının yanı sıra LED yüksek performanslı farlar, HANDS-FREE ACCESS ve gelişmiş akıllı telefon entegrasyonu gibi özellikler dikkat çekiyor.

Yeni Mercedes CLA’nın AMG tasarım konseptinde ise özel siyah veya titan gri ana renk ile parlak tornalanmış yeni 5 kollu alaşım jant da dahil her biri 18 inç 5 farklı hafif alaşım jant alternatifi bulunuyor.

Yeni Mercedes CLA'nın iç tasarımı
Yeni Mercedes CLA’nın iç tasarımı

CLA, diğer modellerde yeni kullanılmaya başlanan birçok yardımcı ve güvenlik donanımları ile yollara çıkıyor.

Standart olarak sunulan ve önden çarpmaya karşı sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyaran ve olası bir çarpmayı engellemek üzere otonom olarak fren yapan aktif fren yardımcısı da bu özellikler arasında.

Yeni Mercedes CLA bir diğeri ise farklı sürüş modlarına sahip, sürücüye tek bir düğme hareketi ile sürüş stilini belirleme imkanı sunan DYNAMIC SELECT özelliği. Bu özellik ile seçilen sürüş moduna bağlı olarak motor, şanzıman ve direksiyon karakteristiği değişiyor.

Yeni Mercedes CLA, 126 bin 500 TL’lik başlangıç fiyatına sahip yenilenen CLA modelinde yüksek performanslı LED farlar standart olarak sunuluyor.

Yeni Mercedes CLA
Yeni Mercedes CLA

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here