Mercedes Benz üretime dönüş için tarih açıkladı

Mercedes-Benz Türk üretime yeniden başlama konusunda bir açıklama yaptı. Buna göre Hoşdere ve Aksaray fabrikalarında üretime önümüzdeki hafta başlanacak. Dünya genelinde yaşanan Covid-19 koronavirüs salgını nedeniyle çalışan sağlığı ve uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında; Mercedes Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası 23 Mart’tan itibaren; Aksaray Kamyon Fabrikası ise 28 Mart’tan itibaren faaliyetlerine 20 Nisan’a kadar ara vermişti.

Şirketten yapılan açıklamada “İçinde bulunduğumuz şartlarda yaptığımız işin önemli bir role sahip olduğunu biliyoruz. Fabrikalarımızdan çıkan araçlarımız, bugün de toplumun temel ihtiyaçlarının dağıtımında ve topluma gerekli hizmetlerin sağlanmasında kullanılıyor. Bu noktada Mercedes-Benz Türk olarak ülkemize ve topluma olan yükümlülüğümüzü yerine getirebilmemiz toplumumuzun ve ekonominin sürekliliği için büyük önem taşıyor.

Bu sorumluluk bilinciyle, üretimin devamı için gerekli şartların tekrardan sağlanması ile birlikte; Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda gerekli tüm tedbirlerimizi alarak ve gelişmeleri yakından takip ederek; 20 Nisan tarihinde Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ve 24 Nisan tarihinde ise Aksaray Kamyon Fabrikamızda faaliyetlerimize tekrar başlayacağımızı bildiririz.” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz