Mercedes Benz Türk’e 500 otobüslük Conecto siparişi

Dünyanın küresel bir köy olduğu fikrinden hareketle, geçtiğimiz günlerde ilginç bir ihale sonuçlandı. Alman şirketin Türkiye’de üreteceği otobüsler, İngiliz şirketin sahibi olduğu İspanyol firma tarafından Fas – Casablanca’da hizmet verecek. İstanbul’daki Mercedes Benz Türk otobüs fabrikası 2020 sonuna kadar 500 adet Mercedes Conecto otobüs üretecek. Türkiye’de üretilecek, İngiliz patronlu İspanyol şirket Fas’ta kullanacak.

Daimler Mercedes, İstanbul’da belediye otobüsü ve şehirlerarası otobüs üretimi gerçekleştiriyor.

İhale İngiltere, Almanya, İspanya, Fas ve Türkiye beşgenini ilgilendiriyor. Wembley Stadı’nın resmi taşıma şirketi de olan İngiliz National Express Group çatısı altındaki İspanyol ALSA, 1999 yılından bu yana Fas’ta faaliyet gösteriyor. İspanyol şirketin Fas’ta kullanacağı yeni otobüsler için açtığı; 420’si solo ve 80’i körüklü olmak üzere 500 şehir içi otobüslük ihaleyi; Mercedes kazandı.

Otobüslerin 420 adeti Mercedes Benz Conecto Solo olurken, 80’i ise Conecto G körüklü olacak.

Bu otobüsler Kasablanca hatlarında kullanılacak. İlk teslimatlar 2020 yılı sonunda başlayacak.

500 Conecto otobüs Mercedes Benz Türkiye Hoşdere fabrikasında üretilecek. Türkiye’de üretilecek, İngiliz patronlu İspanyol şirket Fas’ta yollara çıkaracak.

Hatırlanacağı üzere Daimler, 2020 yılbaşı itibariyle yeniden yapılanmaya giderek, Mercedes otobüs ve kamyon ile otomobil ve hafif ticari operasyonlarını ikiye ayırmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz