Mercedes Benz iki modelin üretimine son veriyor

2014 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez sahneye çıkan Mercedes Benz AMG GT ailesinden iki otomobil yollara veda ediyor. Markanın tarihini yansıtan martı kapılarını SLS AMG’den devralarak özünü kaybetmeden bugüne kadar gelen; Mercedes Benz AMG GT Coupe ve üstü açık Roadster versiyonunun üretimine son veriliyor.

Mercedes ve AMG işbirliğiyle üretilen GT serisi 2017’de gizli bir makyaja tabi tutuldu ve 730 beygirlik özel AMG GT Black Serisine ulaşana kadar her zaman daha yüksek güç sayılarıyla karşımıza çıktı.

GT R, GT C ve GT S gibi versiyonlarıyla da Formula 1 ve benzeri birçok alanda kullanılan markanın en hızlı seri üretim modeli AMG GT; Motor.es’te yayımlanan alan habere göre yerini Kasım ayında tanıtılması beklenen yeni SL modeline bırakacak gibi görünüyor.

Sipariş defterleri çoktan kapanan modellerin sadece bu Ekim ayının başına kadar satın alınanları üretilecek. Ardından, iki kapılı Mercedes Benz AMG GT Coupe ve Roadster modellerinin önümüzdeki Aralık ayında aynı anda üretimine son verilecek.

Mercedes AMG GT ile en uzun günde en hızlı tur

Mercedes AMG GT Üyesi 4 Kapı Coupe Yoluna Devam Ediyor

AMG GT ailesinden yalnızca 4 kapılı Coupe model 2022 yılında yollara çıkacak olan tek model olacak. Üretimine devam edilen 4 Kapılı Coupe AMG GT Sedan, Mercedes’in lüks ve sportif oyuncusu olarak tüketicilerin karşısına çıkmaya devam edecek.

Adına ve stiline rağmen, spor otomobili değil, E-Serisi ve CLS-Serisini temel alan model; Türkiye’de 367 beygirden 639 beygire kadar uzanan farklı motor ve donanım seçenekleriyle 2 milyon 735 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

Henüz Türkiye’de bulunmayan 4 kapı Coupe’nin hibrit versiyonu da yapılan son güncellemeyle; yaklaşık 840 beygirin biraz üzerinde maksimum güce ulaşabilen yerleşik bir plug-in hibrit sistemi ile dünyanın en hızlı seri üretim sedanı olarak marka için dünya çapında önemli bir rol oynuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz