Mercedes, 400 kişiyle, 100 araçlık dev stant kurdu

0
Mercedes 67. IAA Standında Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet gibi rüya otomobiller var.

Önümüzdeki hafta kapılarını 67. kez açacak ve 100’den fazla ilk gösterime ev sahipliği yapacak 67. Frankfurt otomobil Fuarı’nda Mercedes Benz’in yıldızları kendini gösteriyor. Fuarın en iddialı katılımcılarından olan Mercedes, ana vatanında 11 bin metrekare alan üzerinde 100’den fazla aracın sergileneceği devasa bir stant kurdu. Geleceğin elektrikli otomobillerinden, fuarın dijital olarak gezilmesine imkan veren applikasyonlara kadar pek çok yeniliğin hayat bulacağı Mercedes standını mimarlardan mühendislere tasarımcılardan işçilere 400 kişi inşa etti.

400 kişilik ekiple kurulan dev Mercedes standı

Mercedes-Benz’in 11.000 metrekareye kurulu fuar alanının planlaması ve kurulumu için 400 kişilik bir ekip, iki aydan daha uzun süre çalıştı. Ana salonda 970 ton çelik, 250 kilometrenin üzerinde kablo döşendi ve 6.000 kadar lamba monte edildi.

Mercedes Benz 23017 IAA Standı 11 bin m2 alana 400 kişi tarafından kuruldu.
  • Bu yıl 50.yıldönümünü kutlayan otomobil ve performans markası Mercedes-AMG, seri üretime en yakın haliyle sergilenen Project ONE konsept modeli ile fuarda adeta gövde gösterisi yapıyor. Mercedes-AMG Project ONE hiper otomobil konsepti, seri üretimde kullanılacak teknolojiyi haber veriyor. Mercedes-AMG Project ONE konseptinde olduğu gibi seri üretim versiyonunda da ilk kez gerçek Formula 1 hibrit teknolojisi kullanılacak. Project ONE, AMG’nin “sürüş performansının geleceği” yaklaşımının canlı bir örneği olarak ifade ediliyor.
Mercedes dev standında Frankfurt’ta otomobilseverlere en son teknolojilerini gösterecek
    • Mercedes-Benz standında tanıtılacak bir diğer yenilik teknolojik detayları ile Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet modeli oluyor. El yapımı olan iki kişilik cabriolet, lüksü yeniden tanımlıyor. Elektrikli otomobil olarak üretilen Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet, 500 km menzile ulaşıyor; hızlı şarj teknolojisi ile yalnızca 5 dakika sarj edilerek ekstra 100 km menzil elde edebiliyor.
    • Mercedes 67. IAA Standında Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet gibi rüya otomobiller var.
    • Mercedes-Benz’in yakın gelecekteki elektrikli modellerine çarpıcı bir örnek olan yakıt hücreli hibrit GLC F CELL EQ Power konsepti de fuarda yerini alıyor. İlk tam elektrikli EQ konsept otomobili olan GLC F CELL EQ Power, uzun menzil ve kısa hidrojen dolum sürelerinin avantajları ile emisyonsuz sürüşü birleştiriyor.
Mercedes-Benz GLC F CELL EQ Power modeli Alman markanın son teknolojilerinden biri olarak IAA’da yerini alıyor.
  • Mercedes-Benz fuarda yenilenen ve eşsiz tasarım çizgileriyle spor otomobillerde çıtayı yukarıya taşıyan S-Serisi Coupé ve S-Serisi Cabriolet gövde tiplerinin standart ve AMG versiyonlarının dünya lansmanını yapıyor.
  • Mercedes-AMG S 65 Cabriolet, 2017. 100 km’de ortalama 12 lt yakıt tüketiyor.
  • Daha önce basın lansmanı yapılan Mercedes-Benz markasının ilk pick-up modeli olma özelliğini taşıyan Mercedes-Benz X-Serisi, fuarda ilk kez son kullanıcıyla buluşuyor. X-Serisi sağlamlık, fonksiyonellik, yük taşımaya uygunluk ve arazi yetenekleri gibi kendi sınıfına has niteliklerini tasarım, konfor, sürüş dinamikleri ve güvenlik gibi gerçek Mercedes-Benz nitelikleriyle bir arada sunuyor.

İsteyen herkes Mercedes lansmanına katılabilecek

Mercedes-Benz, özellikle medya kullanımı için Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni dijital servis platformu Mercedes me media’yı başlatıyor. Bu platform sayesinde dünya lansmanı ve basın toplantısı gibi etkinlikler internet üzerinden canlı takip edilebilecek. Tüm dünyadan fuar ile ilgilenen herkesin canlı olarak fuar etkinliklerine katılabildiği uygulamada, basın kitleri, fotoğraflar ve görüntüler de sunulacak.

Mercedes-Benz S-Klasse Coupé

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here