Meraklısına Başbakandan hasarsız bakımlı BMW

0

 

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in zırhlı BMW'si satılığa çıktı

Türkiye'nin eski başbakanlarından rahmetli Başbakan Bülent Ecevit’in makam araçlığını yaptığı belirtilen BMW markalı zırhlı araç, 38 bin 499 lira etiketle satışa çıktı.

Başbakan Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit’in isimlerinin baş harflerinden oluştuğu ifade edilen ”34 RBE 99” plakalı araç, 38 bin 499 liradan yeniden satışa sunuldu.

ARACI DAHA SONRA RAHŞAN ECEVİT KULLANMIŞTI

İlan verilen BMW 5 serisine ait, koyu yeşil renkli, otomatik vitesli aracın kilometre göstergesi 300 bin km'nin üzerini gösteriyor. Sonradan LPG sıralı sistem takılan araca, 42 bin liradan takas imkanı da sunuluyor.

Araç için peşin ödemede pazarlık payı olduğu belirtilen ilanda, aracın tamamen orijinal olduğu, hiçbir kaza geçirmediği ve boyanmadığı yazılı.

Satış ilanını veren galerici Doğan Aktaş, bu aracın, Ecevit’in Başbakan olduğu dönemde Demokratik Sol Parti (DSP) tarafından satın alındığını belirterek, ”Aracı, geçen yıl ihaleden satın aldığım zaman satışa çıkarmıştım, sonra binmeye bile kıyamayınca ilanı geri çekmiştim. Şimdi maddi durumum nedeniyle ihtiyacım olduğu için bir ay önce yeniden satışa çıkardım” dedi.

DSP yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ecevit’in Başbakan olduğu dönemde satın alınan söz konusu aracın, Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit tarafından kullanıldığı belirtilerek, aracın, daha sonra partinin eski Genel Başkanı Zeki Sezer tarafından da zaman zaman kullanıldığı bildirildi.

         

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here