Renault’dan R.S. atağı: 280 hp’lik Megane hazır, sırada SUV var

 

Fransız Renault 280 hp’lik yeni atleti Megane RS modelinin dünya lansmanı için sürpriz şekilde  2017 Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nı tercih etti. Tercih doğru çıktı ve Almanya’da tanıtılan yeni araç otomobil severlerden geçer not almayı başardı. Gerçekten beğenilen turuncu pırıltılı Renault Megane RS, önümüzdeki süreçte ortaya çıkması muhtemel sportif Renault modelleri için beklentileri bir üst aşamaya taşıma konusunda da alınan yolu gösteriyor.

Renault Megane RS üzerindeki örtüyü Frankfurt’ta kaldırdı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan şirketin performans araçları bölümü yöneticisi Patrice Ratti, yeni bir sporcu SUV’un sinyallerini de verdi. Tabii Ratti, otomobil severleri heyecanlandıran bu gelişme için ‘kolay olmayacak’ uyarısında bulunmayı da ihmal etmedi.

SUV dünyasındaki sıcak rekabetin ve üreticilerin atletik SUV’lara olan yatırımlarının farkında olduklarını söyleyen Ratti, sportif SUV yatırımının güçlü bir fona sahip olması gerektiğinin de altını çizdi.

Ratti, SUV yerine, daha fazla kazanç getirebilecek ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşatabilecek sedan bir otomobil alternatifinin de akıllarında olduğunu söyledi.

Renault SUV ailesinde RS logosunu taşıyabilecek modeller küçükten büyüğe Captur, Kadjar ve Koleos olarak sıralanıyor.

Sandero RS’in akıbeti

Ratti, Sandero RS hakkında da bazı açıklamalarda bulundu.

Renault Sport Cars Başkanı Ratti, Sandero RS’in 2.0 litrelik benzinli motorunun Avrupa emisyon standartlarını karşılamadığını ve bu yüzden Avrupalı müşteriler için piyasaya çıkarılmayacağını ifade etti.

Sandero RS, Renault logosu atında hazırlandı.

Renault Sport bölümünün planları arasında minivan projesinin yer almadığına vurgu yapan Ratti, tüketicilerin beklentisi doğrultusunda Megane RS’in 3 kapılı değil, 5 kapılı olarak Avrupa yollarında boy göstereceğini dile getirdi.

Otoparktaki hayalet: 1993 Volvo 940

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz