Mazda’nın makyajlanan roadsteri MX-5’te güvenlik üst düzey

0

 

MX-5 şimdi daha tepkili bir hızlanma ve frenleme özelliğini sunmanın yanı sıra, aynı zamanda geliştirilmiş yaya güvenliği ile birlikte agresif bir ön yüz tasarımına sahip. Mazda’nın teknoloji uzmanları; hızlanma kontrolünü iyileştirmek ve bununla birlikte özellikle düşük hızlarda doğrusal hızlanma elde etmek amacıyla hızlanma yönetimi programı üzerinde (düz vitesli modellerde) ince ayarlar yaptılar. Aynı zamanda, fren ana merkezini optimize ederek, fren geri dönüş kontrolünü de geliştirdiler.

Sürücüler gerçekleştirilen bu gelişmeleri virajlara girişte frenlerken veya viraj çıkışında hızlanırken farkına varacaklar.

Makyajlı MX-5’te ayrıca Yeni aktif kaput sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde bir yayaya çarpma esnasında özellikle kafada meydana gelecek yaralanmalar olmak üzere, yaralanmaları önlemek veya en azından şiddetini azaltmak amacıyla burkulma bölgesini genişleterek kaputu otomatik olarak havaya kaldırıyor.

Ön tamponun alt kısmı insanların bacaklarını daha iyi korumak amacıyla sağlamlaştırılan otomobil AB’nin katı yaya güvenliği standartlarına uygun olarak tasarlandı.

Beş vitesli düz şanzıman ile eşleştirilen 126 beygirgücündeki MZR 1.8-litre motor veya altı vitesli otomatik veya düz şanzıman seçeneğine sahip 160 beygirgücündeki MZR 2.0-litre motor ile birlikte sunulan makyajlı Mazda MX-5, 2012 sonbaharından itibaren Avrupa’da tanıtılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here