Mazda’nın Hiroşima’nın direncini anlattığı ilanına da ödül geldi

0

Mazda’nın “Alışılmışa Meydan Oku” Reklamı TED Ödülünü kazandı

 

Mazda’nın şu anki marka kampanyasında yer alan “Alışılmışa Meydan Oku” reklamı, TED tarafından (Küresel etkinlikler gibi çeşitli etkinliklerde Teknoloji, Eğlence ve Tasarım alanlarındaki farklı sektör mensuplarını bir araya getiren bir sivil toplum kuruluşu) düzenlenen ikinci geleneksel “Ads Worth Spreading” (Yaygınlaştırmaya Değer Reklamlar) yarışmasında 10 kazanandan biri oldu.

Yarışma dünyanın dört bir yanındaki 39 ülkeden bayiler ve pazarlamacılar tarafından Youtube üzerinden yapıldı.

Mazda’nın esin kaynağı olan “Alışılmışa Meydan Oku” reklamında, Mazda Motor Corporation’ın İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Masahiro Moro yer alıyor.

Moro, reklamda Mazda’nın ana vatanı Japonya-Hiroshima’ya nasıl bağlı olduğunu ve (Hiroşima halkı gibi) tarihi boyunca zorlukların üstesinden gelmek için alışılmışa meydan okuyabilme becerisi olduğunu anlatıyor. Otomotiv sanayisini yıllar boyunca değiştiren ürünler yaratan Mazda yenilik kültürü, bu gelenekten doğdu. Reklamda bu sayısız yenilikten sadece ikisine yer veriliyor; rotary motor ve Mazda’nın eşsiz hafiflik stratejisi. İkinci yenilik, kusursuz bir sürüş zevki ile birleşen düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyon için yeni bir hedef oluşturarak sektörü bir kez daha değiştirmek üzere olan SKYACTIV Teknolojisine sahip yeni nesil Mazda araçları oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here