Mazda6 Türkiye yollarında

 

 

117 bin liradan satışa çıktı

Mazda’nın yeni jenerasyon modellerinin ikincisi olan Yeni Mazda6 sadece dinamik tasarımıyla büyümekle kalmayıp, teknolojileriyle de dikkat çektiğini belirten Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Yeni Mazda 6’nın Türkiye’de 117 bin liradan satışa çıkarıldığını açıkladı. Yurdakul, D segmentindeki rekabete katılan modelin yıl sonna kadar 100 adetlik satışa ulaşmasını beklediklerini de dile getirdi.

 

 

Mazda 6, ilk etapta 2.0 litrelik sedan benzinli SKYACTIV-G 165 BG ve 6 ileri otomatik şanzıman ile birlikte Türkiye pazarına çıkarıldı. Mazda6, 5,9l /100 km’lik ortalama yakıt tüketirken 135 g/km CO2 emisyonu üretiyor.

Yeni Mazda6, kazaların önlenmesine yardımcı olmak ve herhangi bir kaza olması durumunda kazanın şiddetini azaltmak üzere tasarlandı. Son teknoloji ürünü pasif ve aktif güvenlik sistemlerinin yanı sıra Mazda’nın sensör tabanlı güvenlik aygıtlarını barındıran i-ACTIVSENSE teknolojisine sahip. Bunlar yeni Mazda6 üzerinde görücüye çıkan iki aktif güvenlik sistemi; Mazda Radar Hız Sabitleme Kontrolü ve Akıllı Fren Desteği veya SBS olarak açıklandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz