Mazda yeni 6 serisinin öncüsü

0

 

Mazda Motor Corporation, bu yıl düzenlenen Cenevre Uluslararası Motor Show’da CX-5 kompakt crossover SUV aracı ile birlikte yeni TAKERI modelinin Avrupa prömiyerini yaptı. Mazda'nın yeni dönem sedanı olacak TAKERI, çıtadan esinlenilerek, “KODO— Canlı Hareket” tasarım temasının en son anlatımını temsil ediyor. Bu model de yeni CX-5 gibi, motor teknolojilerinde çığır açan SKYACTIV TEKNOLOJISINE sahip.

CX 5 BENZİNLİ VE DİZEL MOTORLA GELİYOR

Mazda’nın yeni CD-segmenti sedan konsepti, şirketin ayırt edici sportif KODO tasarımını bir üst seviyeye geçirilmiş en son SKYACTIV TEKNOLOJILERI ile birleştirdi. TAKERI, Mazda’nın i-stop ve SKYACTIV-Drive otomatik şanzımanına sahip yeni ve oldukça verimli SKYACTIV-D temiz dizel motoruna sahip.

Yepyeni Mazda CX-5 ,Mazda'da yeni bir dönemi başlatıyor

Dünyadaki en iyi özellikleri bir araya getirmek üzere tasarlanan ve Cenevre’de tanıtılan Mazda CX-5, Avrupa’daki kompakt SUV’ler için çıtayı yükseltecek.

2012 baharında Avrupa'da yollara çıkacak olan kompakt crossover SUV CX-5, güçlü ancak olağanüstü verimli i-stop teknolojisine sahip 2.0 letre benzinli ve 2.2 litre dizel motor seçenekleriyle sunulacak.

TAKERI konsepti

Mazda’nın yeni i-ELOOP rejeneratif fren sistemi ile birlikte çığır açan SKYACTIV TEKNOLOJİSİNE sahip olan, Avrupa’da bu yıl düzenlenen Cenevre Uluslararası Motor Show’da görücüye çıkan yeni nesil CD-segment sedan konsept aracı Mazda’nın geleceğine ayna tutuyor.

2010 yılında tanıtılan dört kapılı spor bir coupe konsepti olan SHINARI’nin duygusunu genlerinde taşıyan TAKERI, şirketin üretim hattının kalbinde bulunan Mazda’nın yeni nesil orta boyutlu sedanının yönünü açığa çıkarıyor. 

İleriye bir bakış

TAKERI’nin dış tasarımının altında Mazda'nın son teknolojik yenilikleri gizli. En iyi enerji verimliliği elde etmek için geliştirilen araç, yüksek verimliliğe ve hafifliğe sahip SKYACTIV TEKNOLOJİSİNE sahip. Şirketin akıllı “i-stop” rölantide durdurma sistemi ve i-ELOOP rejeneratif fren sistemi ile birlikte, Mazda, yakıt tasarrufu ve sürüş performansı açısından mükemmel gelişmelere imza attı.

Kaputunun altında, olağanüstü çeşitlilikte tork sağlayan yeni nesil temiz dizel motor olan, oldukça temiz ve verimli olduğu kadar yüksek dinamiğe sahip 2.2-litre SKYACTIV-D ile güç üretilir. SKYACTIV-Drive otomatik şanzımana sahip olan ve üstün, iyileştirilmiş performansına rağmen sıra dışı bir yakıt tasarrufu sağlayan  TAKERI, mankayı geleceğe taşıyacak yeni ve en önemli modellerden biri olmaya en büyük aday.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here