Mazda 6, Nisanda Türkiye’de

 

Mazda'nın orta sınıftaki temsilcisi Mazda6 Nisanda 117 bin TL'den satışa çıkıyor

Motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi SKYACTIV teknolojisi kullanılarak üretilen Mazda’nın ikinci öncü modeli yeni Mazda6, Nisan ayında Türkiye yollarına çıkıyor.

Yeni Mazda 6, ilk etapta sedan karoserli 2.0 litrelik benzinli SKYACTIV-G 165 beygir gücnüdeki 6 ileri otomatik şanzımanla yola çıkacak. Yeni Mazda6, 100 km'de ortalama 5,9 litre yakıt tüketirken 135 g/km CO2 emisyonu üretiyor.

 

Mazda’nın yeni jenerasyon modellerinin ikincisi olan yeni Mazda6'nın sadece dinamik tasarımıyla tüketicileri etkilemekle kalmayıp, teknolojileriyle de dikkat çektiğini bildiren Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, yeni Mazda 6’nın Türkiye’de 117 bin TL'den satılacağını açıkladı.

 

FRENDEN YAKIT TASARRUFU SAĞLIYOR

Yeni Mazda6, Japon markanın yakıt tasarrufu sağlayan rejeneratif fren sistemi olan i-ELOOP’a sahip olan ilk üretim modeli. “Akıllı Enerji Döngüsü” ifadesinin kısaltması olan i-ELOOP, aracın elektrikli sistemlerine güç sağlamak için geri kazanılan elektriği depolamak amacıyla bir kapasitör kullanıyor. i-ELOOP yakıt tüketiminde yüzde 10 civarında bir azalma sağladığı ifade ediliyor.

 

Yeni Mazda6, kazaların önlenmesine yardımcı olmak ve herhangi bir kaza durumunda bunun şiddetini azaltmak üzere tasarlanmış. Son teknoloji ürünü pasif ve aktif güvenlik sistemlerinin yanı sıra Mazda’nın sensör tabanlı güvenlik aygıtlarını barındıran i-ACTIVSENSE teknolojisine sahip.

 

Yeni Mazda6 gövdesinin altında çalışan iki aktif güvenlik sistemi; Radar Hız Sabitleme Kontrolü ve Akıllı Fren Desteği veya SBS olarak sıralanıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz