Mazda, 5 yılda satışları katlayacak

 

 

 

 

Geçen yıl bin adet gibi mütevazı bir satış gerçekleştiren Mazda, lokomotif modellerinin yenilenmesiyle önümüzdeki 5 yılda satışlarını  7'ye katlayacak. Bu hedef ulaşmada en büyük etken 2015’te pazara çıkacak 1.5 lt dizel motor  olacak. 

Alternatif premium otomobil 

Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul yeni Mazda6’nın lansmanında satış hedeflerinin 2017’de 7 bin 500 adede ulaşmak olduğunu söyledi. Mazda otomobillerini 'alternatif premium' olarak tanımlayan Yurdakul "Mercedes, BMW değil ama onlardan eksiği yok. Hatta donanım daha fazla" diye konuştu. 2015’in  markanın Türkiye pazarı için dönüm yılı olacağını kaydeden Yurdakul, şöyle devam etti:
“Artarda yeni modellerimiz devreye girecek. Mazda3, 2014 yılında yenileniyor. Mazda 2 ise 2015’de  yenilenecek.Yeni MX-5, yeni bir crossover model gelecek. Türkiye pazarında büyük eksikliğini hissettiğimiz 1.5 dizel motor da 2015’te devreye girecek. Bu motorun birçok modelde kullanılması bekleniyor.”

 

Pazar 1 milyon olabilir 

Bayilerde yeniden yapılanma çalışmalarının da sürdüğüne değinen Yurdakul halen  24 olan bayi sayısının uzun vadede  38'e çıkacağını vurguladı. Mazda'nın yıllık üretiminin 1.5 milyon adet düzeyinde olduğunu ifade eden Yurdakul, markanın Türkiye'deki büyümesinin Avrupa pazarlarındaki büyümesiyle aşağı yukarı aynı paralelde olduğuna işaret etti. Satışlarda bu yılın  ilk 5 ayını değerlendiren Yurdakul bu trendin  devam etmesi halinde toqlam araç satışlarının 1 milyon adedi geçebileceğini öne sürdü.

 

117 bin TL’ye  Mazda 6

 

Mazda’nın  lüks sedanı Mazda 6, 117 bin liralık anahtar teslim fiyatıyla satışa sunuldu.  Yurdakul, Mazda’nın CX-5'ten sonra yeni jenerasyon modellerinin ikincisi halkası olan  Mazda6'nın dinamik tasarımının yanı sıra  teknolojileriyle de dikkat çektiğini belirtti. Mazda 6, ilk etapta 2.0 litrelik sedan benzinli 165 bg ve 6 ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunuldu. Mazda'nın yakıt tüketimini azaltan Skyaktif teknolojisini de taşıyan Mazda6, 100 kilometrede ortalala 5.9 lt yakıt tüketiyor.  

 

İstanbul  parti merkezi

Türkiye'de kendi firmasıyla faaliyet gösteren Mazda'nın tüm dünyada tanıtım amacıyla yapacağı parti için belirlediği 5 dünya kentinden biri İstanbul oldu. Mazda'nın organizasyonu 26 Haziran'da İstanbul ile birlikte New York, Londra, Melbourne ve St.Petersburg'da aynı anda gerçekleştirilecek. Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenecek olan partide Avrupa'dan 200'e yakın  gazeteci ve Mazda bayilerinin yetkilileri de yer alacak. 

 

 

Corolla fitili ateşledi

Yılın ilk yarısında 6  yeni modeli üretmeye başlayan yerel üreticilere haziran ortasında 150 milyon euroluk yatırımla yeni Toyota Corolla katılıyor.  Yeni Corolla ile Adapazarı Toyota fabrikası 2014’te 160 bin adet araç üretecek. Corolla’nın ardından yılın 2’inci yarısında Ford Otosan  hafif ticari aracı  Transit Courier imalatı için düğmeye basacak.  Hyundai Assan da  yeni i10 modellerinin deneme üretimine geçti. Yeni i10'un eylül sonu itibariyle Türkiye ve tüm Avrupa için bantlardan indirilmesi planlanıyor.

 

Renault Captur’a 5 yıldız

Renault Captur, Euro NCAP pasif güvenlikten 5 yıldız aldı. Yapılan testlerde markanın yeni crossover aracı aldığı toplam yüzde 80.5 puanla EuroNCAP’in maksimum 5 yıldızlık pasif güvenlik derecelendirmesine layık görülen 15’inci Renault modeli oldu. 

 

Alfa’ya fırsat geldi

Alfa Romeo, kompakt sınıftaki temsilcisi Giulietta ve lüks küçük sınıftaki temsilcisi MiTo için kampanya düzenledi. Kampanyada “Yarısı şimdi, yarısı bir yıl sonra” sloganıyla, Alfa Romeo Giulietta’ya 33 bin 500 TL’ye 12 ay vade ile % 0 faiz oranı ile sahip olunabiliyor. MiTo’da  ise 25 bin TL’ye 12 ay vade için faiz alınmıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz