Mazda 3 ün sedan versiyonu da göründü

 

Geçtiğimiz günlerde lansmanına saatler kala fotoğrafları sızdırılan Mazda3 hatchback’in merakla beklenen sedan versiyonun görüntüleri yayınlandı.

Yalnızca arkadan çekilmiş fotoğraflarında gövdeyi tamamlayan ince arka spoylerın görüldüğü Mazda3 sedanın, arka tasarımında abisi Mazda6 ile olan benzerliği dikkat çekiyor.

Motor seçeneklerinden kabinindeki opsiyonlara kadar Mazda3 hakkında her şeyin önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek resmi tanıtımıyla birlikte gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Mazda3 Sedan verison da hem benzinli hem dizel motor seçenekleriyle üretilecek ve Türkiye pazarına 2014 yılında satılmaya başlanacak.

ÖTV avantajlısı 2014'te gelecek

Dünyanın beş farklı kentinde lansmanı yapılan Mazda3 hatchback’in İstanbul ayağında açıklama yapan Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Avrupa spekti modellerde 1.5 litrelik benzinli motorun 100 hp'den daha yüksek güce sahip bir seçeneğe daha sahip olacağını, Türkiye pazarına da bu seçeneğin sunulacağını belirtti.

Buna göre Mazda3 Türkiye'ye 120 beygir gücündeki 1.5 litrelik benzinli motorla ithal edilecek. Aracın ÖTV avantalı 1.5 litrelik yeni Skyactive dizel motor seçeneği için 2014 yılı mart ayı beklenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz