MAV segmentinde Ford B-Max damgası

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Autoshow ile birlikte satışa çıkan Ford B-MAX, 2013’ün ilk 6 ayında, Avrupa’da ve Türkiye’deki satış rakamlarıyla dikkat çekti.

Ford B-MAX, toplam 19 Avrupa ülkesinde yılın ilk yarısında toplam 38 bin adet satarak elde ettiği yüzde 15,8’lik pazar payıyla MAV sınıfının en çok satan aracı oldu. B-MAX, Türkiye pazarında da yılın ilk yarısında 956 adetlik satışa ve yüzde 40’lık pazar payına ulaştı.

 

 

ORTADİREKSİZ OTOMOBİL

B-MAX’in sahip olduğu Ford Kolay Erişim Kapı Sistemi, menteşeli ön kapılar ve raylı arka kapılardan yolcu ve eşya girişi için kolay giriş imkanı sunuyor. B sütunsuz B-MAX, Euro NCAP tarafından beş yıldızla değerlendirildi.

Ford B-MAX’in benzinli motor ürün gamında 90 PS güce sahip 1.4 litre ve 105 PS güç üreten 1.6 litre Duratec motorlar ile ödüllü 1.0 litre EcoBoost 120PS güce sahip motor yer alıyor. B-MAX’te dizel motor olarak ise 95PS güç sunan 1.6 litre TDCi ve 75PS’lik 1.5 litre TDCi motorlar yer alıyor. 1.6 litrelik motor, 6 ileri otomatik Powershift şanzıman ile sunulurken diğer motor seçenekleri 5 ileri manuel vitesle satışa sunuluyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz